Nowe lub zapomniane formy fitness

Nowe lub zapomniane formy fitness
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

 

Powoli do lamusa odchodzą popularne zajęcia łączące trening ciała i umysłu. Coraz mniej osób wybiera Callanetics, Pilates jako główny rodzaj wysiłku. Brak popularności tego typu ćwiczeń jest spowodowany ich monotonią, a także dużym wysiłkiem, jaki trzeba w nie włożyć. Kiedyś aerobik ćwiczyli przede wszystkim ludzie młodzi, których głównym celem było osiągnięcie zgrabnej sylwetki. Obecnie coraz więcej osób uczęszcza na zajęcia fitnessu w celu poprawy zdrowia, które jest dla nich priorytetem. Najnowszym trendem w fitnessie jest łączenie go ze sztukami walk oraz elementami tańca (baletu, salsy, samby).

Najpopularniejsze formy fitnessu:

1. TANIEC

Niezmiennie króluje od lat

  • ZUMBA to zainspirowana rytmami latynoskimi fuzja tańca i aerobiku. To aktywność dla każdego! Taneczne kroki i kombinacje ruchów są proste, a rytmiczna, pobudzająca muzyka znakomicie motywuje do ćwiczeń. Zumba jest bardzo efektywna. Pozwala spalić przez godzinę nawet 700 kalorii. Nie tylko kształtuje sylwetkę ale poprawia także kondycję i samopoczucie.
  • EROTIC DANCE AEROBIC to nowa forma aktywności. Ćwiczenia pozwalają kobiecie odkryć drzemiące w niej pokłady seksapilu. Poprawiają koordynację, kształtują sylwetkę, pomagają uwolnić się od stresu, wzmacniają poczucie własnej wartości, a także dodają pewności siebie.

2. FITNESS DLA OSÓB STARSZYCH

Społeczeństwo starzeje się, dlatego coraz więcej klubów fitness specjalizuje się w świadczeniu usług dla seniorów („ Gimnastyka dla seniorów”, „Zdrowy kręgosłup”)

3.FITNESS DLA DZIECI

Programy odchudzające oraz mające zapobiegać otyłości wśród dzieci. Jest to problem wielu społeczeństw. Dzieci i młodzież nie spędzają już tak dużo czasu na świeżym powietrzu, a także  ich współczesna dieta nie należy do najzdrowszej. Właśnie to są główne przyczyny nadwagi wśród młodych ludzi.

4. POLIGONOWA  MODA

Treningi siłowe. Rośnie ranga tzw. boot camp, czyli zajęć wzorowanych na wojskowych obozach, rozgrzewce i szkoleniu poligonowym.

5. PROGRAMY Z POMIAREM WYNIKÓW

Na topie są również długotrwałe programy w oparciu o pomiar wyników przy użyciu pulsometrów i zegarków z GPS.

6. FITNESS  Z PIŁKAMI

Od  kilku lat niezmiennie powodzeniem cieszą się piłki: duże fitness, małe jobol, lekarskie. Już na dobre zagościły one w klubach fitness.

7. SPINNING

Jest stosunkowo nową formą i cieszy się dużą popularnością. To trening łatwy technicznie, ale wymagający dobrej kondycji. Doskonale poprawia wydolność płuc i pozwala spalić sporo kalorii.

Bez względu na trendy, które można zaobserwować w fitnessie, zawsze znajdzie się coś, co nas zachęci do długotrwałego, systematycznego ruchu. Dbałość o zdrowie powinna  pozostać priorytetem do sędziwej starości.

 

Autor: Monika Giermuda - Szkoła Tańca Rockstep

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/pląsawisko/rocstep.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96