"Metoda dla leniwych"

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

hantle do ćwiczenia w domu
Na ogół bowiem brzuch jest najmniej lubianą częścią ciała jeśli chodzi o jej trening. Jednak przy opanowaniu pewnych metod można nawet w miesiąc doprowadzić te mięśnie do przyzwoitego stanu.
Pierwsza z nich to tradycyjne intensywne ćwiczenia, podczas których organizm wykorzystuje energię pozyskaną ze spożywanych węglowodanów (cukrów). Druga metoda jest znacznie mniej męcząca, a mianowicie polega na wykorzystywaniu energii biorącej się z utleniania kwasów tłuszczowych. Tłuszcz zamiast cukrów staje się paliwem dla naszego organizmu. "Metoda dla leniwych" to nic innego jak trening na mięśnie brzucha składający się z 4 ćwiczeń o stosunkowo małej intensywności. Jest to o tyle dobre, że nie potrzeba nam do tego celu specjalnie żadnej siłowni. Można ćwiczyć w domowym zaciszu. A o to uproszczony harmonogram na poprawę mięśni brzucha "dla leniwych":

1) Unoszenie bioder ku górze leżąc na materacu. Ręce trzymamy wzdłuż tułowia.
2) Podnoszenie kolan do klatki piersiowej w pozycji siedzącej. Najlepiej robić to na poziomej ławce na tylnych jej krawędziach. Tułów musimy lekko odchylić do tyłu, nogi mają być złączone i ugięte w kolanach. Pamiętać trzeba też o stabilnej pozycji tułowia.
3) Unoszenie bioder i nóg w pozycji leżącej. Ręce powinniśmy mieć założone na karku, a nogi zgięte w kolanach. Unosimy nogi do góry do momentu, w którym kolana dotkną klatki piersiowej.
4)Spinanie mięśni prostych brzucha leżąc na materacu.  Unosimy w górę głowę, a następnie górną część tułowia tak aby zbliżyć dolne żebra do miednicy.

Opanowanie wyżej wymienionych ćwiczeń nie należy do najtrudniejszych. Jedyna trudność jaka może się pojawić to wielokrotność powtórzeń w każdym ćwiczeniu. Na początku powinna być ona nieco ograniczona bo po prostu nasze mięśnie nie wytrzymają. Z czasem jednak powinniśmy starać się aby w każdej serii robić jak najwięcej powtórzeń. Jeśli natomiast będziemy robić podobny trening codziennie to zmiany na plus zaobserwujemy już po pierwszym miesiącu ćwiczeń. Ale pamiętajmy też o odpoczynku. Co dwa tygodnie powinniśmy robić sobie 2-3 dniową pauzę od ćwiczeń.
Na wykonanie treningu potrzeba nam ok. 8-10 min (na jedno ćwiczenie), czyli przy dobrych wiatrach max 40 min dziennie poświęcone na tego typu zajęcie powinno nam dać w ciągu miesiąca czasu upragniony efekt w postaci poprawy wizerunku naszego brzucha.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy