Wyrównany bój z wicemistrzem i porażka Rosy

Wyrównany bój z wicemistrzem i porażka Rosy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Rosa Radom przegrała z wicemistrzem Polski, PGE Turowem Zgorzelec 73:77. Radomianie stoczyli wyrównany bój z wyżej notowanym rywalem, ale ostatecznie musieli uznać jego wyższość.

Zapis relacji LIVE - TUTAJ

W starciu z faworytem Rosa prowadziła przez ponad pół godziny. Nie wystarczyło to jednak aby zgarnąć komplet punktów. Słaba czwarta kwarta zadecydowała o porażce radomian. A rozpoczęło się dobrze. Po niespełna siedmiu minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 15:8. Na koniec pierwszej kwarty przewaga wzrosła jeszcze o jedno oczko. W drugiej ćwiartce gospodarze kontynuowali dobrą grę. Co prawda skuteczność rzutów z gry obu ekip była podobna, ale zgorzelczanie popełniali o wiele więcej błędów, a przede wszystkim notowali bardzo dużą ilość strat. Do przerwy mieli ich na koncie aż 13! Rosa skrzętnie to wykorzystywała i po dwóch kwartach prowadziła 41:29.

Po przerwie wicemistrzowie Polski poprawili nieco skuteczność rzutową, a co najważniejsze, grę w obronie, dzięki czemu podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego mieli problemy ze zdobywaniem punktów i nie przychodziło im to tak łatwo jak w czasie dwóch pierwszych kwart. Przed ostatnimi dziesięcioma minutami goście przegrywali już tylko pięcioma oczkami (59:54).

Zobacz galerię zdjęć z meczu

Niestety, ostatnia część gry należała już do Turowa. Team trenera Miodraga Rajkovicia kontrolował przebieg gry. Wróciły koszmary poprzedniego pojedynku, kiedy na wyjeździe Rosa mierzyła się z Asseco Gdynią i również przegrała przez słaba dyspozycję w ostatniej kwarcie. W czwartek było podobnie. Radomianie w końcówce nie mogli znaleźć sposobu na faworyzowanego przeciwnika i przegrali czwarty mecz w tym sezonie.

Rosa Radom - PGE Turów Zgorzelec 73:77 (20:12, 21:17, 18:28, 14:23)
Rosa: Archibeque 19, Johnson 17, Witka 13, Dłoniak 10, Zalewski 5, Łączyński 4, Adams 2, Lucious 2, Kardaś 1, Radke
Turów: Kulig 15, Prince 15, Wiśniewski 11, Taylor 11, Jaramaz 8, Dylewicz 6, Zigeranović 6, Krestinin 5, Stelmach

Aktualna tabela - TUTAJ

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/2_sport/koszykowka/rosa-turow.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96