Wyjazdowe zwycięstwo Rosy w Kołobrzegu

Koszykarze Rosy odnieśli trzecie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. W meczu 14 kolejki Tauron Basket Ligi radomianie pokonali w Kołobrzegu tamtejszą Kotwicę 81:67.

Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego chcieli zatrzeć złe wrażenie po ostatniej porażce we własnej hali z Polpharmą Starogard Gdański. Radomianie chcieli za wszelką cenę zdobyć komplet punktów, aby nie stracić kontaktu z czołówką tabeli. To założenie udało się zrealizować. Rosa w przekroju całego meczu była zespołem lepszym i zasłużenie triumfowała.

Radomianie bardzo dobrze prezentowali się w tym spotkaniu na obwodzie. Zanotowali trzynaście celnych rzutów za trzy punkty (skuteczność 45%). Już pierwsza taka próba dwadzieścia sekund po rozpoczęciu meczu przyniosła efekt, a do kosza trafił Robert Witka, który chwilę później poprawił kolejną "trójką". Tylko w pierwszej kwarcie goście trafili zza linii 6,75m sześciokrotnie. Druga kwarta również była bardzo dobra w wykonaniu Rosy. Team z Radomia nie tylko utrzymywał wypracowaną już przewagę, ale jeszcze ją powiększył i na przerwę schodził z siedemnastopunktowym prowadzeniem (30:47).

Niestety, trzecia ćwiartka w wykonaniu przyjezdnych była już gorsza. Dobrze dysponowany w tym fragmencie gry był Jessie Sapp, który w krótkim okresie czasu pięciokrotnie trafił do kosza. Na niespełna dwie minuty przed końcem tej części gry prowadzenie Rosy stopniało do zaledwie czterech punktów! (52:56). Ostatecznie przed czwartą kwartą radomianie mieli siedem oczek przewagi (56:63). Ostatnie dziesięć minut należało już do podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego. W trakcie całego meczu koszykarze z Kołobrzegu nie prowadzili ani przez sekundę! Zwycięstwo Rosy w tym meczu było więc zdecydowanie zasłużone.

Kotwica Kołobrzeg - Rosa Radom 67:81 (15:24, 15:23, 26:16, 11:18)
Kotwica: Sapp 23, Parks 11, Ciechociński 10, Callahan 6, Wichniarz 5, Piechowicz 5, Arabas 3, Johnson 2, Bigus 2, Parzych
Rosa: Lucious 24, Dłoniak 12, Radke 10, Witka, 6, Łączyński 6, Majewski 6, Archibeque 6, Zalewski 5, Adams 4, Jeszke 2