W niedzielę Rosa zagra w dalekim Szczecinie

W niedzielę Rosa zagra w dalekim Szczecinie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
King Wilki Morskie Szczecin, czyli kolejny z beniaminków Tauron Basket Ligi będzie w niedzielę (14 grudnia) rywalem koszykarzy Rosy Radom.

Obie drużyny mają odmienny bilans. Radomianie plasują się na czwartym miejscu w tabeli, zanotowali siedem zwycięstw i trzy porażki, natomiast ekipa ze Szczecina jest na dwunastej pozycji z dorobkiem trzech wygranych i siedmiu przegranych.

Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego jak dotąd nie radzą sobie jednak najlepiej w spotkaniach wyjazdowych. W halach rywali wygrali dotychczas zaledwie raz (72:57 z MKS Dąbrowa Górnicza). W trzech pozostałych pojedynkach schodzili z parkietu jako przegrani. Dużo lepiej Rosa radzi sobie u siebie gdzie jeszcze nie doznała goryczy porażki, a sześciokrotnie wygrywała.

Zespół Wilków Morskich rozegrał u siebie jak na razie zaledwie trzy pojedynki. Jeden z nich, z Treflem Sopot, wygrał 96:93. Pozostałe dwa szczecinianie przegrali nieznacznie, z AZS Koszalin (69:75) i z Energą Czarnymi Słupsk po dogrywce (94:101). To pokazuje, że podopieczni trenera Krzysztofa Koziorowicza są wymagającym przeciwnikiem, a Rosę czeka w niedzielę trudne starcie.

Radomianie ponownie zagrają bez swojego kapitana, Łukasza Majewskiego, który w dalszym ciągu leczy uraz pleców. 

Początek meczu 11 kolejki Tauron Basket Ligi pomiędzy King Wilkami Morskimi Szczecin a Rosą Radom w niedzielę (14 grudnia) o godz. 18:00 w Arenie Szczecin, ul. Władysława Szafera 5 w Szczecinie. 

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy