Turcy za mocni

Zapis relacji LIVE z tego spotkania można przeczytać - TUTAJ.

Zarówno ROSA Radom jak i Turk Telekom Ankara w spotkaniach pierwszej kolejki FIBA Europe Cup odniosły efektowne zwycięstwa. Polacy wygrali na wyjeździe z KTP Basket Kotka, a Turcy pokonali we własnej hali KK Kumanovo.

Pierwszy w historii mecz europejskich pucharów w Radomiu przyciągnął na trybuny komplet publiczności. Licznie zgromadzeni fani basketu przez niemal dwie godziny dzielnie dopingowali radomskich koszykarzy, niestety ich wsparcie nie pomogło w pokonaniu faworyzowanych rywali.

ROSA Radom - Turk Telekom Ankara

Podopieczni Wojciecha Kamińskiego fatalnie weszli w środowe spotkanie. Goście już po pierwszych minutach wyszli na prowadzenie 10:0. Radomianie dosyć szybko otrząsnęli się po mocnym ciosie wyprowadzonym przez gości i jeszcze w pierwszej kwarcie zbliżyli się na dystans trzech punktów. A na początku drugiej odsłony pojedynku mieli nawet szansę wyjść na prowadzenie, ale faul w ofensywie popełnił Daniel Szymkiewicz. Po trzynastu minutach gry ROSA przegrywała 25:26 i mogło się wydawać, że zdoła utrzymać równy wynik. Niestety w kolejnych minutach Turcy uciekli i do końca pierwszej połowy powiększyli swoją przewagę do 15 punktów.

ROSA w trzeciej kwarcie starała się odrabiać straty, ale cały czas goście utrzymywali bezpieczną przewagę. Radomianie przez całe spotkanie nie zdołali znaleźć recepty na ich grę i ostatecznie przegrali różnicą 16 punktów. Być może mecz ułożyłby się inaczej, gdyby zdolny do gry był Michał Sokołowski. Niestety nasz koszykarz nie wyleczył jeszcze kontuzji, której doznał tydzień temu w Finlandii.

Po raz kolejny najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach ROSY Radom był CJ Harris. Amerykanin zdobył 21 punktów wykorzystując pięć z dziesięciu rzutów z gry oraz trafiając siedem z ośmiu osobistych. Poza nim z dwucyfrowym wynikiem spotkanie zakończyli: Thorey Thomas, Igor Zajcew i Daniel Szymkiewicz.

Po tym spotkaniu ROSA Radom zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy J FIBA Europe Cup (trwa jeszcze spotkanie KK Kumanovo z KTP Basket Kotka). W meczu trzeciej kolejki radomianie zmierzą się we własnej hali z macedońskim KK Kumanovo. Spotkanie to odbędzie się 11 listopada o godzinie 18.30. Jednak wcześniej ROSA rozegra jeszcze mecz ligowy, w którym to podejmie MKS Dąbrowę Górniczą. Pojedynek Tauron Basket Ligi zaplanowany jest na najbliższą sobotę (7 listopada) na godzinę 18.00.

ROSA Radom - Turk Telekom Ankara 68:84 (20:26, 14:23, 20:15, 14:20)

ROSA Radom: Harris 21, Zajcew 13, Thomas 11, Szymkiewicz 10, Hajrić 5, Witka 4, Jeszke 3, Adams 1, Bonarek 0, Schenk 0

Turk Telekom Ankara: Jenkins 21, Woodside 19, Savović 11, Ozer 7, Kurtoglu 7, Buker 6, Buckner 6, Veyseloglu 4, Akpinar 3, Dukanovic 0, Goktas 0