Słaba czwarta kwarta przyczyną porażki Rosy w Koszalinie

Rosa Radom przegrała 87:69 z AZS Koszalin w sobotnim (29 listopada) meczu 9 kolejki Tauron Basket Ligi.

Radomianie przystąpili do meczu na szczycie Tauron Basket Ligi bez swojego kapitana, Łukasza Majewskiego, który leczy uraz.

Pojedynek rozpoczął się od celnego rzutu Qyntela Woodsa, jednego z najlepszych strzelców Tauron Basket Ligi. Po ponad czterech minutach gry było 10:9 dla gospodarzy. Radomianie szybko jednak zdołali odrobić nieznaczną stratę, ale też odjechać z wynikiem. Po trafieniu z dystansu Jakuba Zalewskiego Rosa prowadziła sześcioma punktami (12:18). Przed końcem kwarty otwarcia miejscowi zdołali jeszcze zdobyć trzy oczka.

Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej odsłony goście ponownie odskoczyli. Znowu w roli głównej wystąpił Zalewski, który najpierw na punkty zamienił dwa rzuty wolne, a chwile później trafił z wyskoku (17:25). Do przerwy AZS-owi udało się zniwelować stratę do dwóch punktów, a tuż przed końcową syreną trafił Devon Austin (30:32).

Początek trzeciej ćwiartki to wyrównana gra z obu stron. Radomianie dwukrotnie zdołali odskoczyć na dystans kilku punktów, ale za każdym razem gospodarze dość szybko niwelowali tę przewagę. Przed ostatnią częścią gry był remis 53:53.

Czwartą kwartę lepiej rozpoczęli koszalinianie. Po trafieniu Artura Mielczarka było 61:56. Miejscowi szybko powiększyli przewagę do siedmiu punktów (66:59). Zareagował na to trener Wojciech Kamiński i poprosił o przerwę. Po niej radomianie zbliżyli się do rywali. Pięć minut przed końcem meczu było 66:65. Niestety potem szesnaście punktów z rzędu zdobyli podopieczni trenera Igora Milicica (82:65) i stało się jasne, że AZS Koszalin takiej szansy na zwycięstwo nie wypuści już z rąk.

AZS Koszalin - Rosa Radom 87:69 (15:18, 15:14, 23:21, 34:16)
AZS: Vrbanc 22, Woods 20, Mielczarek 14, Swanson 11, Szewczyk 8, Austin 6, Sherman 4, Stelmach 2, Pacocha, Dąbrowski
Rosa: Łączyński 12, Jeszke 12, Witka 11, Zalewski 11, Turek 7, Sokołowski 6, Gibson 3, Adams 3, Mirković 2, Szymkiewicz 2