Skuteczna pogoń Rosy! Zwycięstwo z Energą

Koszykarze Rosy Radom wygrali 83:76 z Energą Czarnymi Słupsk w pierwszym meczu "ligi szóstek" Tauron Basket Ligi. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Radomianie bardzo źle weszli w mecz, pierwszą kwartę przegrali aż 8:22, popełniali sporo strat, które skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Druga ćwiartka była już bardziej wyrównana. Radomianie "złapali kontakt" z rywalem, ale w końcówce dali miejscowym jeszcze nieznacznie odskoczyć i na przerwę schodzili z jedenastopunktową stratą.

Po wznowieniu gry obraz meczu nie uległ znaczącej zmianie, dalej po obu stronach było sporo błędów, a skuteczność rzutów z gry nie była najlepsza. Po pół godzinie rywalizacji było 59:49. W ostatniej kwarcie Rosa włączyła piąty bieg i rozpoczęła pogoń za Energą. Już po dwóch i pół minuty gry w czwartej ćwiartce przewaga słupczan stopniała do dwóch oczek, a pięć minut przed końcem był remis. Sześćdziesiąt sekund później podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego wyszli na prowadzenie po trafieniu Jakuba Dłoniaka. Końcówka była bardzo zacięta i do wyłonienia zwycięzcy tego meczu potrzebna była dogrywka.

Radomianie rozpoczęli ją znakomicie, od celnego rzutu z dystansu Łukasza Majewskiego. Kilka chwil później, kiedy najpierw trafił Robert Witka, a potem Korie Lucious było już 80:73 dla gości! Tej przewagi Rosa nie dała już sobie odebrać i triumfowała w pierwszym meczu ligi szóstek.

Energa Czarni Słupsk 76:83 (22:8, 22:25, 15:16, 12:22, d: 5:12)
Energa: Hulls 15, Mokros 13, Stutz 14, Zimmerman 10, Nowakowski 6, Trice 5, Śnieg 4, Taylor 4, Jarmakowicz 2, Gruszecki 2
Rosa: Majewski 21, Dłoniak 17, Lucious 11, Łączyński 10, Witka 8, Radke 7, Zalewski 5, Adams 4, Kardaś