ROSA zaczyna walkę o medale

ROSA zaczyna walkę o medale
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Relację LIVE z tego spotkania będzie można śledzić TUTAJ.

Niemalże do ostatnich sekund ostatniego spotkania fazy zasadniczej PLK nie wiadome było, z którego miejsca ROSA Radom przystąpi do rundy play-off. Po fantastycznym zrywie Michała Sokołowskiego, który w zaledwie 41 sekund zdobył 11 punktów i dał „Smokom” zwycięstwie w Zielonej Górze, radomianie zapewnili sobie piąte miejsce w tabeli. Dzięki temu w ćwierćfinale wicemistrzowie Polski trafili na Polski Cukier Toruń. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstwa, a dwa pierwsze i ew. piąty mecz rozegrane zostaną w Toruniu.

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Toruń rewelacją pierwszej części sezonu

Polski Cukier Toruń był rewelacją pierwszej części sezonu. Zespół z Grodu Kopernika wygrał 13 pierwszych meczów z rzędu, w tym rozbijając w Radomiu ROSĘ. Ale potem przyszło załamanie formy i o tej efektownej serii już niemal wszyscy zapomnieli. W drugiej części fazy zasadniczej torunianie zdecydowanie częściej przegrywali, ale obronili pozycję gwarantującą rozstawienie w play-offach.

ROSA przełamała się w Toruniu

Natomiast ROSA w tym sezonie gra odmiennie od torunian. Początek rozgrywek nie należał do „Smoków”, ale od wyjazdowego spotkania właśnie w Toruniu radomianie zaczęli swoją drogę na ligowe szczyty. Od pamiętnego zwycięstwa nad „Twardymi Piernikami” podopieczni Wojciecha Kamińskiego grają zdecydowanie lepiej i legitymują się bilansem 13-2, a w tym samym czasie Toruń może pochwalić się bilansem 7-8.

Toruń faworytem

Bukmacherzy minimalnie faworyzują zawodników z Torunia, ale prawdopodobnie głównie kierują się przewagą parkietu. Natomiast wśród specjalistów większe szansę na awans daje się ROSIE, która w ostatnich tygodniach grała bardzo dobry basket, który pozwolił im wygrać m.in. w Zielonej Górze czy właśnie w Toruniu.

Do Torunia w pełnym składzie

Dodatkowo Wojciech Kamiński ma do dyspozycji wszystkich zawodników i w pierwszym meczu w Toruniu będzie mógł wystawić najmocniejszy skład. A Polski Cukier ciągle formą pikuje w dół i miejmy nadzieję, że w meczu z ROSĄ nie powrócą do dyspozycji z początku sezonu.

Relacja LIVE na CoZaDzien.pl

Pierwszy mecz ćwierćfinałowej rywalizacji zostanie rozegrany w czwartek (4 maja) o godz. 17.45, a drugi w sobotę (6 maja) o godz. 15.45. Oba mecze odbędą się w Arenie Toruń, a relację LIVE z nich będą mogli Państwo śledzić na portalu CoZaDzien.pl

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy