ROSA Radom na trzecim miejscu podczas turnieju w Warce

Na otwarcie turnieju w Warce, koszykarze ROSY Radom zmierzyli się w piątkowy wieczór z zespołem Trefla Sopot. Smoki w premierowym starciu nie najlepiej rozpoczęły pierwszą kwartę spotkania przegrywając 20:24. W drugiej odsłonie gra wyraźnie układała się pod dyktando ROSY, która po skutecznych akcjach Bella i Brezeltona wygrała 25:17 i wyszła na prowadzenie. Po przerwie podopieczni Piotra Kardasia nie zwolnili tempa i wygrali dwie kolejne kwarty, a całe spotkanie 87:72.

W drugim dniu zawodów ROSA Radom stoczyła niezwykle zażarty bój z ekipą BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Po stronie rywala radomskich Smoków, mogliśmy zobaczyć doskonale znanego w naszym mieście, byłego zawodnika ROSY, Łukasza Majewskiego.

Od pierwszych akcji sobotniego starcia, było wiadomo, że pojedynek w hali sportowej w Warce, będzie niezwykle zacięty. Radomianie udanie rozpoczęli spotkanie, triumfując w pierwszej kwarcie (23:15). Dwie kolejne odsłony padły łupem koszykarzy z Ostrowa Wielkopolskiego. BM Slam Stal wygrał drugą kwartę (17:24), zaś trzecią (12:17) i ROSA musiała gonić wynik. W ostatnich dziesięciu minutach meczu, Stal skutecznie odpierała ataki Smoków, a co więcej lepiej wytrzymała trudy sobotniego starcia. ROSA wprawdzie wygrała ostatnią kwartę (18:16), jednak cały mecz przegrała 70:72.

Ostatniego dnia zawodów nasz zespół zagrał z MKS Dąbrowa Górnicza, który jako jedyny w tym turnieju nie zaznał smaku porażki. ROSA od pierwszych minut meczu pokazywała bardzo dobry basket. Dwie pierwsze kwarty zostały zapisane na konto koszykarzy Piotra Kardasia i zasłużenie prowadzili po dwudziestu minutach 41:34. Dąbrowianie jak się okazało nie powiedzieli ostatniego słowa w niedzielnym spotkaniu. Rywale ROSY po przerwie wzięli się ostro do pracy grając koncertowo w defensywie oraz ataku. Trzecia kwarta wygrana przez MKS (10:23) oraz czwarta (6:14) dała triumf w całym meczu 59:71, a także całym turnieju.

ROSA Radom zatem zajęła w całym turnieju trzecie miejsce, zapisując na swoim koncie jedno zwycięstwo oraz dwie porażki. Teraz przed koszykarzami radomskich Smoków kolejny tydzień treningów, który zakończą XXIV Memoriałem im. Alfonsa Wicherka, który rozegrany zostanie w najbliższy weekend (23-25 września) w radomskiej hali MOSiR-u.

Wyniki spotkań ROSY Radom podczas turnieju w Warce:

ROSA Radom - Trefl Sopot 87:72 (20:24, 25:17, 19:15, 23:16)
ROSA: Bell 18, Brazelton 18, Jackson 15, Zegzuła 15, Witka 10, Bonarek 8, Jeszke 2, Sadło 1.

ROSA Radom - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 70:72 (23:15, 17:24, 12:17, 18:16)
ROSA: Jackson 14, Brazelton 11, Bell 10, Witka 9, Jeszke 6, Bonarek 6, Zegzuła 6, Bojanowski 6, Adams 2.

ROSA Radom - MKS Dąbrowa Górnicza 59:71 (19:16, 22:18, 10:23, 6:14)
ROSA: Bell 22, Brazelton 13, Jackson 12, Witka 7, Jeszke 2, Zegzuła 2, Adams 1.