Rosa Radom liderem Tauron Basket Ligi!

W meczu trzeciej kolejki Tauron Basket Ligi Rosa Radom pokonała Kotwicę Kołobrzeg 73:56. To trzecie zwycięstwo radomian w sezonie! Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego są liderami ligowej tabeli!

Pomeczowa konferencja prasowa - TUTAJ
Zapis relacji LIVE - TUTAJ

Mimo że Kotwica w poprzednich dwóch spotkaniach zanotowała dwie porażki, to trener Rosy Wojciech Kamiński przestrzegał przed lekceważeniem przeciwnika. Radomianie podeszli do tego spotkania bardzo skoncentrowani i w zasadzie poza początkiem pierwszej kwarty mieli mecz pod kontrolą.

Na początku pierwszej kwarty gospodarze razili nieskutecznością. Przez pierwsze pięć minut na dziewięć ich rzutów, do kosza wpadł tylko jeden (2:9). Tę niemoc przełamał Robert Witka, który trafił z półdystansu. Radomianie przejęli potem inicjatywę i nie pozwolili na wiele przyjezdnym wychodząc na prowadzenie 13:12. Dobrą zmianę dał Jakub Dłoniak, który wszedł na parkiet w trakcie pierwszej kwarty i zdobył trafił kilka ważnych rzutów. Po trafieniu Kima Adamsa gospodarze prowadzili 22:20. Chwilę później celną "trójką" popisał się Łukasz Majewski i trener Kotwicy, Dariusz Szczubiał poprosił o przerwę dla swojej drużyny. Tuż po niej dwa celne rzuty zza linii 6,75m zaliczył Elijah Johnson i przewaga Rosy wzrosła do jedenastu oczek (31:20). Pierwszą połowę efektownym wsadem zakończył Kim Adams.

Trzecia ćwiartka rozpoczęła się od dwóch celnych rzutów wolnych Majewskiego. Ten sam zawodnik chwilę po błędzie 24 sekund Kotwicy dorzucił jeszcze "trójkę" (41:26). Ta część gry obfitowała w sporą ilość rzutów wolnych, które obie ekipy w większości zamieniły na punkty. Po kapitalnej asyście Korie Luciousa piłke do kosza wpakował Jakub Dłoniak i szkoleniowiec Kotwicy poprosił o kolejną przerwę (51:35). Radomianie kontrolowali boiskowe wydarzenia i również tę kwartę rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Przed ostatnimi dziesięcioma minutami wszystko wskazywało na to, że już tylko jakiś kataklizm może sprawić, że Rosa nie zgarnie w tym meczu kompletu punktów. Tym bardziej, że tuż po rozpoczęciu czwartej kwarty dwukrotnie za trzy punkty trafił Lucious. Radomianie ze spokojem prowadzili grę. Na nieco ponad pięć i pół minuty przed końcem na parkiecie pojawił się Piotr Kardaś. Były to jego pierwsze minuty na boisku w tym sezonie. Kapitan zebrał od kibiców ogromne brawa. Był on też bohaterem najpiękniejszej asysty tego dnia. Po jego podaniu Adams w niezwykle efektowny sposób wpakował piłkę do kosza. Chwilę później zabrzmiała ostatnia syrena i gospodarze mogli cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w bieżącym sezonie! Po trzech meczach Rosa Radom jest liderem Tauron Basket Ligi!

Już w niedzielę kolejne koszykarskie emocje w hali MOSiR w Radomiu. W meczu I etapu Intermarche Basket Cup radomianie ponownie zagrają z Kotwicą Kołobrzeg. Początek meczu o godz. 17:00, a my już dzisiaj zapraszamy na relację LIVE z tego pojedynku.

Rosa Radom - Kotwica Kołobrzeg 73:56 (13:12, 23:14, 21:14, 16:16)