Rosa Radom 82:76 Stabill Jezioro Tarnobrzeg (zapis relacji)

W pierwszym meczu sezonu 2013/2014 Tauron Basket Ligi, Rosa Radom pokonała u siebie Stabill Jezioro Tarnobrzeg 82:76. Obydwa zespoły rozegrały bardzo dobre spotkanie, jednak to gospodarze niesieni dopingiem kibiców okazali się lepsi.

Rosa Radom         82:76       Stabill Jezioro Tarnobrzeg
(20:25; 20:17, 22:19, 20:15)

KONIEC SPOTKANIA
82:76 - Jakub Dłoniak kozłuje piłkę do samego końca i... ROSA RADOM WYGRYWA PIERWSZY MECZ NOWEGO SEZONU!!!
82:76 - Chase Simon zdobywa jeszcze dwa punkty
82:74 - faulowany jeszcze Kamil Łączyński trafia dwa rzuty wolne. Już nic nie może się tu wydarzyć!
80:74 - nie słabną w dopingu sympatycy gości, jednak radomianie zbierają piłkę i to oni konstruują teraz swoją akcję
*40 sekund do końcowej syreny, niesamowita dramaturgia tego meczu*
80:74 - Robert Witka traifa za trzy! Wszyscy kibice w hali stoją!
77:74 - skontrowali koszykarze z Tarnobrzega
77:72 - powrócił na parkiet Łukasz Majewski i od razu zdobył punkty
75:72 - udana kontra rywali Rosy, topnieje przewaga zespołu z Radomia
75:70 - trafił pod koszem Doaks
75:68 - jeden punkt dla Stabillu
*do końca pozostają 2 minuty i 36 sekund, rzuty wolne wykonywał będzie Andrew Fitzgerald*
75:67 - piłka w koszu, Kirk Archibeque!
73:67 - nieskutecznie za trzy Łączyński, ale zbiera jeszcze Archibeque; Rosa ponawia akcję, jednak fauluje w ataku Radke
*o czas prosi tym razem Wojciech Kamiński*
73:67 - ponownie Amerykanin
73:65 - Chase Simon sprzed linii
*5 minut 30 sekund do końca meczu, Rosa prowadzi 10-ma punktami*
73:63 - doskonała postawa Rosy w obronie, Jakub Dłoniak punktuje z kontrataku
71:63 - zgubił piłkę w kontrataku Zalewski, bezbłędnie odpowiada Fitzgerald
71:61 - 1/2 Lucious
*drugi time-out wykorzystuje Leszek Marzec*
70:61 - aż trzy razy próbowali koszykarze Rosy trafić z kontrataku, jednak nieskutecznie; zakończyło się faulem na Koriem Luciousie
70:61 - zebrali pod własnym koszem radomianie, jednak nie zakończyli akcji punktami
70:61 - raz jeszcze za trzy Hubert Radke!
67:61 - Dłoniak za 2 punkty z kontrataku!
65:61 - udanie rozpoczyna ostatnią część Hubert Radke!

KONIEC TRZECIEJ KWARTY
62:61 - 5 przewinienie zespołu (Dłoniak) i trafia z wolnego Fitzgerald na zakończenie trzeciej kwarty
62:60 - ponownie punkty zdobywa Lucious!
60:60 - z łatwością przedziera się przez obronę Rosy Simon
60:58 - popularny Korie trafia dwa rzuty wolne
58:58 - wyrównuje błyskawicznie Kim Adams
56:58 - Dawid Przybyszewski trafia za trzy
56:55 - Andrew Fitzgerald popełnia błąd kroków, ale nie kończy akcji Rosy Lucious
56:55 - celna "trójka" Krajniewskiego
56:52 - szybka odpowiedź Łączyńskiego
54:52 - raz jeszcze Fitzgerald
54:50 - "rozmontowali" obronę Rosy Fitzgerald i Simon
54:48 - udana akcja 2+1, w roli głównej Łukasz Majewski!
51:48 - celny rzut za dwa Fitzgeralda
51:46 - dwa razy celnie Simon
*o przerwę prosi szkoleniowiec gości Leszek Marzec*
51:44 - Majewski powiększa przewagę swojej drużyny
49:44 - zgubili piłkę koszykarze gości, jednak nie skorzystaliśmy z tego "prezentu" - Johnson niecelnie za trzy

KONIEC DRUGIEJ KWARTY
40:42 - równo z kończącą kwartę syreną, podobnie jak w sparingu z Anwilem, trafia Łączyński!
37:42 - na dwie sekundy przed końcem pierwszej połowy, dwa rzuty wolne wykorzystuje Marcin Nowakowski
37:40 - do kontry pobiegł Dłoniak, odnalazł go Archibeque dalekim podaniem!
35:40 - gubią piłkę korzykarze z Radomia
35:40 - 1/2 Simon
35:39 - Lucious najpierw nieudanie próbował sił pod koszem rywali, a później faulował (5 faul zespołu)
33:36 - skutecznie za to Chase Simon
33:34 - zablokowany Fitzgerald; Rosa w natarciu, jednak za trzy nie trafia Johnson
33:34 - tylko jeden wolny Witki
32:34 - kontratak Jeziora i raz jeszcze Fitzgerald
32:32 - Fitzgerald i celna "trójka"
32:29 - za dwa Fitzgerald, po chwili obustronne przewinienie
32:27 - efektowne podanie Łączyńskiego do Dłoniaka!
23:25 - nieporozumienie w ekipie gości, minął się z piłką Krajniewski
23:25 - Jakub Dłoniak rozpoczyna udanie drugą kwartę!
20:25 - zebrał Archibeque, dwukrotnie spod kosza próbował Dłoniak, jednak piłka zatańczyła tylko na obręczy
20:25 - Kim Adams próbował indywidualnie, jednak spotkał się z dobrą obroną Tarnobrzega
20:25- na początek faulował Majewski, Simon nie trafia jednak rzutów wolnych

KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
20:25 - próbował szczęścia Radke, jednak piłka wylądowała na tablicy
20:25 - jeden wolny Nowakowskiego, Rosa buduje akcję na 13 sekund przed końcem pierwszej kwarty
20:24 - Korie Lucious popisuje się celną "trójką"!
14:15 - nie trafia za trzy Łączyński
14:15 - kibice tarnobrzeżan królują w hali, a ich zespół wychodzi na prowadzenie
12:3 - faulowany Łączyński dwukrotnie celnie z wolnych
10:3 - raz jeszcze Majewski, Rosa na fali!
7:3 - świetna postawa gospodarzy w obronie
7:3 - indywidualnie Majewski
5:3 - Archibeque spod kosza
3:3 - tym samym odpowiadają goście
3:0 - pierwsze punkty dla Rosy w tym sezonie zdobywa Elijah Johnson!
0:0 - niecelne próby rzutów za 2 z obu stron

Wyjściowe piątki:
ROSA: Witka, Łączyński, Majewski, Archibeque, Johnson
Stabill Jezioro: Fitzgerald, Nowakowski, Krajniewski, Simon, Doaks

godz. 17:59 - sędziami dzisiejszego widowiska są panowie Marek Maliszewski, Artur Fiedler i Krzysztof Puchałka
godz. 17:58 - gracze obu drużyn prezentują się na parkiecie
godz. 17:55 - w barwach Rosy zadebiutują dziś nowi zawodnicy: Robert Witka, Elijah Johnson, Korie Lucious, Kamil Łączyński, Jakub Dłoniak, Damian Jeszke oraz Łukasz Majewski
godz. 17:51 - Rosa zagra dziś w białych, a Jezioro w niebieskich strojach
godz. 17:49 - hala MOSiR powoli się wypełnia, na trybunach zameldowała się liczna grupa kibiców gości
godz. 17:45 - na relację meczu, prosto z hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprasza Karolina Kołtuniak

Składy obu drużyn:
ROSA: Kardaś, Radke, Witka, Łączyński, Lucious, Zalewski, Majewski, Dłoniak, Adams, Jeszke, Archibeque, Johnson
Trener: Wojciech Kamiński

Stabill Jezioro: Fitzgerald, Nowakowski, Krajniewski, Doaks, Simon, Patoka, Łukasiak, Pyszniak, Marciniak, Przybyszewski
Trener: Leszek Marzec