Rosa powalczy na wyjeździe z Polpharmą

Rosa powalczy na wyjeździe z Polpharmą
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Koszykarze Rosy Radom w niedzielny wieczór  (20 października) zagrają na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański. Dla Łukasza Majewskiego, Kirka Achibeque'a oraz trenera Wojciecha Kamińskiego będzie to powrót na "stare śmieci".

W pierwszej kolejce radomianie pokonali we własnej hali po emocjonującym meczu Stabill Jezioro Tarnobrzeg 82:76. Polpharma natomiast uległa na wyjeździe Enerdze Czarnym Słupsk 74:82.

Rosa mierzyła się już z Polpharmą przed rozpoczęciem sezonu ligowego. W rozgrywanym w Radomiu Memoriale im. Profesora Alfonsa Wicherka radomianie przegrali 60:63 po niezbyt dobrym w ich wykonaniu meczu. Rozgrywki ligowe rządzą się jednak zupełnie innymi prawami i niedzielny pojedynek będzie na pewno inny.

Inaczej niż wtedy wygląda też sytuacja kadrowa Rosy. Radomianie trenują w pełnym składzie, a ich forma rośnie. Na pewno też zwycięstwo w pierwszej kolejce podbudowało morale drużyny. Radomianie powalczą w niedzielę o zwycięstwo, choć nie będą mieli łatwego zadania. W ekipie Polpharmy występuje kilku świetnych zawodników, w tym Cezary Trybański, pierwszy Polak w NBA, który w starciu z Energą Czarnymi zanotował double-double (22 punkty, 11 zbiórek).

To spotkanie będzie miało dodatkowy smaczek dla trenera Rosy Wojciecha Kamińskiego, który pracował w Polpharmie oraz dla dwóch zawodników - Łukasza Majewskiego oraz Kirka Archibeque'a, którzy występowali w Starogardzie Gdańskim. Mecz zapowiada się bardzo interesująco, tym bardziej, że obie ekipy zakładają sobie za cel awans do fazy play-off.

Początek meczu Polpharma Starogard Gdański - Rosa Radom w niedzielę 20 października o godz. 20:00. Spotkanie transmitować będzie Polsat Sport News.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Trasa N-S. Złożona oferta jest za droga

~ Jaki ten PiS jest niedobry,jaki kaczy! 1-Przyznał na dziecko 500 złotych przez co zlikwidował w 80% biedę w Polsce. 2-Przywrócił wiek emerytalny dla kobiet od 60 lat dla mężczyzn od 65 lat. 3-Podniósł płacę minimalną do kwoty 2100 złotych. 4-Podniósł minimalną stawkę godzinową do kwoty 13 zł. 50 gr. 5-Podniósł emeryturę minimalną do kwoty 1000 złotych. 6-Praktycznie zlikwidował bezrobocie,które obecnie jest na poziomie około 6,5% 7-Przyznał też darmowe leki dla seniorów w pewnym wieku. 8-Buduje mieszkania dla obywateli z bonifikatą w systemie „mieszkanie plus” 9-Od stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku 8 tys. złotych-nie dla każdego. 10-Przytrzasnął paragrafami lepkie łapki oszustom od Vat-u przez co budżet Polski zyskał około 30 miliardów złotych. a)Mafii paliwowej. b)Mafii tytoniowej i papierosowej. c)Mafii alkoholowej. 11-Rozpędził gospodarkę aż do wrzenia! a)Teraz zapewne znany schładzacz koniunktury czeka w blokach startowych z pełną konewką wody. Zreformował: I-Wymiar Sprawiedliwości,którego domagali się wyborcy w 80% według sondaży. II-Zamierza wszcząć postępowanie roszczeniowe w sprawie reparacji wojennych wobec naszego Zachodniego sąsiada jak i mam nadzieję sąsiada Wschodniego. III-Chce przyznać 500+ emerytom. Ja już nie mogę biorę szturmówkę Unijną i maszeruję na Nowogrodzką. Czy panie ubrane na czarno z parasolką oraz organizacja na trzy duże litery mnie wesprą ?

Polecamy