Rosa poległa w starciu z Treflem

Koszykarze Rosy Radom doznali trzeciej z rzędu, a piątej w bieżącym sezonie porażki na parkietach Tauron Basket Ligi. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zostali wręcz znokautowani na wyjeździe przez Trefl Sopot. Radomianie przegrali aż 75:102.

Wiadomo było, że to spotkanie nie będzie należało do łatwych. Tym bardziej, że Rosa jechała do Sopotu osłabiona brakiem Łukasza Majewskiego oraz Damiana Jeszke. Pierwszy nie wyleczył jeszcze kontuzji stawu skokowego, a drugi pauzował z powodu choroby. W związku z tym w protokole meczowym wpisanych zostało zaledwie dziesięciu koszykarzy radomskiego zespołu.

Gospodarze już w pierwszej kwarcie "ustawili" sobie mecz. Co prawda przez pierwsze pięć minut wynik oscylował jeszcze w granicach remisu, ale potem Trefl wypracował sobie kilkupunktową przewagę, którą przed zakończeniem pierwszej części gry jeszcze powiększył (30:18). Przyjezdni byli słabo dysponowani w defensywie dopuszczając rywali do pozycji rzutowych, a sami byli nieskuteczni zarówno z gry jak i z rzutów wolnych. Przez to nie byli w stanie podjąć wyrównanej walki.

Po przerwie sytuacja nie uległa zmianie. To team z Sopotu w dalszym ciągu kontrolował boiskowe wydarzenia. Patrząc na statystyki, szczególnie blado wygląda skuteczność rzutów za trzy punkty. Rosa trafiła zaledwie cztery razy (na czternaście prób) zza linii 6,75m, a przeciwnicy uczynili to trzynastokrotnie. Fatalnie radomianie wypadli także w statystyce asyst. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zanotowali osiem podań otwierających drogę do kosza, co przy dwudziestu dwóch takich zagraniach gości jest wynikiem niestety marnym. Mecz więc nie mógł się więc zakończyć innym wynikiem, jak tylko zwycięstwem miejscowych.

Trefl Sopot - Rosa Radom 102:75 (30:18, 20:16, 23:24, 29:17)
Trefl: Waczyński 21, Vasiliauskas 20, Michalak 12, Leończyk 11, Jeter 11, Gadri-Nicholson 9, Majstorović 8, Brembly 5, Jaśkiewicz 4, Stefański 1
Rosa: Dłoniak 22, Johnson 18, Lucious 13, Archibeque 13, Łączyński 4, Adams 2, Radke 2, Zalewski 1, Witka