Przełamać wyjazdową niemoc

Przełamać wyjazdową niemoc
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W ostatnich dniach ROSA Radom pożegnała się z europejskimi pucharami. We wtorek „Smoki” przegrały z litewskim Neptunasem i przynajmniej na kilka miesięcy mogą się skupić na występach na krajowym podwórku. Pierwszą okazją ku temu będzie wyjazdowy mecze ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Oba zespoły spotkały się na początku sezonu. Wtedy to w radomskiej hali MOSiR-u wygrała ROSA, ale to zwycięstwo nie przyszło bez walki. Najlepszym graczem tamtego pojedynku był Tyrone Brazelton. Amerykański rozgrywający sam zdobył 19 punktów i zanotował siedem asyst. Teraz też przydałby się na parkiecie, ale niestety w dalszym ciągu leczy kontuzję i do Ostrowa nie pojedzie. Na szczęście poza nim pozostali zawodnicy ROSY są w pełni sił.

W sobotnim meczu ROSA będzie chciała przełamać swoją wyjazdową niemoc. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego w tym sezonie wygrali zaledwie dwa z ośmiu ligowych pojedynków na terenie rywali. Ostatni taki mecz miał miejsce w listopadzie, kiedy to radomianie triumfowali w Słupsku. Później przyszły porażki w Koszalinie, Lublinie i Zgorzelcu.

O przełamanie tej serii w Ostrowie będzie ciężko, bowiem Stal na własnym terenie potrafi grać jak mało kto. W tym roku ostrowianie we własnej hali wygrali sześć razy i zanotowali tylko dwie porażki, co ciekawe obie w pierwszych kolejkach. W ostatnich tygodniach u siebie Stal już nie przegrywa, o czym przed kilkoma dniami boleśnie przekonał się lider PLK – Polski Cukier Toruń.

Zatem mecz w Ostrowie Wielkopolskim nie będzie należał do najłatwiejszych, ale miejmy nadzieję, że ROSA pokażę pełnię swoich umiejętności i wróci do Radomia z dwoma cennymi punktami. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę (28 stycznia) o godz. 18, a relację LIVE będą mogli Państwo śledzić na portalu CoZaDzien.pl


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy