Powtórzyć wynik z pierwszej rundy. Rosa zagra ze Śląskiem

Powtórzyć wynik z pierwszej rundy. Rosa zagra ze Śląskiem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W meczu 17 kolejki Tauron Basket Ligi, Rosa Radom zmierzy się na wyjeździe z WKS Śląskiem Wrocław. Będzie to istotne spotkanie w kontekście walki o miejsce w czołowej szóstce po fazie zasadniczej.

W pierwszej rundzie radomianie po bardzo dobrym meczu w swoim wykonaniu pokonali u siebie Śląsk 83:65. Ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego bardzo dobrze funkcjonowała zarówno w ofensywie jak i defensywie.

Do zakończenia fazy zasadniczej pozostało już zaledwie sześć kolejek. Obecnie Rosa plasuje się na siódmym miejscu w tabeli, a Śląsk jest oczko niżej. Obie ekipy mają jednak identyczny bilans (24 punkty, 8 zwycięstw i 8 porażek).

Pojedynek, który rozegrany zostanie w hali Orbita może mieć kluczowe znaczenie dla awansu jednej z tych drużyn do fazy play-off. Identyczny bilans ma także Asseco Gdynia, z którym radomianie zmierzą się w następnej kolejce. Przed Rosą więc bardzo ważne spotkania, które jeśli uda im się wygrać, bardzo przybliżą ich do miejsca w czołowej szóstce.

Gospodarzom na pewno pomoże wrocławska publiczność, która powinna w ilości około trzech tysięcy zapełnić trybuny. Radomianie muszą być więc przygotowani na gorącą atmosferę. Jeśli jednak powtórzą dyspozycję z pierwszego meczu ze Śląskiem, a do tego dołożą jeszcze charakter, który nieraz już w tym sezonie pokazali, to z całą pewnością są w stanie wrócić do Radomia z kompletem punktów. Zapowiada się więc bardzo ciekawy pojedynek!

Początek meczu Śląsk Wrocław - Rosa Radom w sobotę (1 lutego) o godz. 19:00 w hali Orbita we Wrocławiu.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy