Odbudować formę. Rosa zmierzy się z Turowem

Odbudować formę. Rosa zmierzy się z Turowem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Liga szóstek wkracza w decydującą fazę. Do zakończenia II etapu Tauron Basket Ligi pozostały już tylko trzy spotkania. W sobotę (19 kwietnia) Rosa Radom zmierzy się na wyjeździe z PGE Turowem Zgorzelec.

Turów ostatnio wygrał dwa spotkania z mocnymi rywalami. Najpierw pokonał mistrza Polski, Stelmet Zielona Góra 85:73, a trzy dni później Trefla Sopot 94:84. W tym momencie ekipa ze Zgorzelca jest wiceliderem rozgrywek z takim samym bilansem jak Stelmet.

Rosa nie ma natomiast dobrej serii. Trzy kolejne porażki: dwie z Anwilem Włocławek i jedna z Energą Czarnymi Słupsk spowodowały, że co prowadzą radomianie dalej są na czwartym miejscu, ale będący na piątej pozycji Anwil ma już tyle samo punktów.

Przed koszykarzami z Radomia bardzo trudne zadanie. Wciąż kontuzjowani są Kirk Archibeque oraz Hubert Radke i drużyna ponownie będzie musiała sobie radzić bez swoich podkoszowych. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zapowiadają jednak walkę i chcą odbudować swoją dobrą dyspozycję przed rozpoczęciem fazy play-off.

Początek meczu Rosa Radom - PGE Turów Zgorzelec w sobotę (19 kwietnia) o godz. 17:00 w hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Zgorzelcu.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy