Niespodzianka w Toruniu. Rosa przegrała z beniaminkiem

Rosa Radom niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Polskim Cukrem Toruń 74:61 w meczu drugiej kolejki Tauron Basket Ligi.

Po dobrym występie i wyraźnym zwycięstwie w ubiegłym tygodniu z Polfarmexem Kutno, na radomian czekał kolejny beniaminek. Tym razem podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego mierzyli się z ekipą Polskiego Cukru Toruń. W niedzielę (12 października) Rosa zagrała jednak poniżej oczekiwań i niespodziewanie przegrała.

Jak pokazało to spotkanie, zespół Polskiego Cukru nieprzypadkowo okrzyknięty został mianem jednego z najsilniejszych, o ile nie najsilniejszego z "beniaminków" Tauron Basket Ligi.

Pierwsza połowa ustawiła ten mecz. Radomianie prezentowali się słabo, co skrzętnie wykorzystywali torunianie. Początek zapowiadał jednak co innego. Rosa prowadziła 5:0 po trafieniach Roberta Witki i Johna Turka. Gospodarze jednak w kolejnych minutach zdobyli jedenaście punktów z rzędu, nie tracąc przy tym żadnego (11:5). Po trafieniu Mateusza Jarmakowicza było już 18:8. Tuż przed końcem pierwszej kwarty z rzutu wolnego trafił jeszcze Kim Adams (18:9).

Druga ćwiartka również nie przebiegała po myśli podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego. Gospodarze powiększyli przewagę (22:11) po celnym rzucie Michała Jankowskiego. Kilka chwil później wydawało się, że goście wracają do gry. Na 2min 43s przed końcem pierwszej połowy dwa punkty zdobył Robert Witka i było 26:22. Niestety, potem miejscowi odjechali z wynikiem kończąc pierwsze dwadzieścia minut z pokaźną przewagą (36:22).

Dwie kolejne kwarty były już bardziej wyrównane. Trzecia zakończyła się wynikiem remisowym, natomiast czwarta jednopunktowym zwycięstwem Rosy. Było to jednak zbyt mało, aby po słabej pierwszej połowie zagrozić zespołowi gospodarzy.

Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 74:61 (18:9, 18:13, 14:14, 24:25)