Juniorzy Rosy wygrali swoją grupę. Półfinał z Treflem

W trzecim dniu mistrzostw Polski juniorów starszych U-20, koszykarze Rosy Radom pokonali Zastal Zielona Góra 66:57 i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie.

Awans do półfinału radomianie wywalczyli już dzień wcześniej, a w pojedynku z Zastalem rywalizowali o zwycięstwo w grupie A.

W przeciwieństwie do dwóch poprzednich spotkań grupowych, to było bardzo wyrównane, a wynik rozstrzygnął się dopiero w końcówce. Do przerwy Rosa prowadziła 37:31, ale trzecia kwarta należała do gości, którzy wygrali ją 17:12, dzięki czemu w ogólnym rozrachunku zbliżyli się do radomian na jeden punkt (49:48). Zastal przejął w pewnym momencie inicjatywę, a Rosa nie mogła przez ponad cztery minuty trafić do kosza.

Ostatnie dziesięć minut należało już jednak do podopiecznych trenera Karola Gutkowskiego i ostatecznie to oni wygrali i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A.

W sobotę radomianie w półfinale zmierzą się z Treflem Sopot. Początek o godz. 14:30 w hali Zespołu Szkół Budowlanych.

Rosa Radom - SKM Zastal Zielona Góra 66:57 (23:20, 14:11, 12:17, 17:9)