Zawody strażackie w Skaryszewie

Zawody strażackie w Skaryszewie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W najbliższy weekend (1-2 września) w Skaryszewie odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, podczas których zostanie wybrana najlepsza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu radomskiego.

źródło: skaryszew.plPierwszego dnia będą ze sobą rywalizować młodzieżowe drużyny pożarnicze, natomiast drugiego dnia seniorzy, łącznie 12 drużyn.

Zawody będą się składać z dwóch konkurencji: sztafety pożarniczej oraz ćwiczeń bojowych. Pierwsza z konkurencji będzie polegać na jak najszybszym pokonaniu trasy (7x50m), w trakcie której zawodnicy będą przekazywać sobie prądownicę. Ponadto do pokonania będą mieli dwumetrowy rów, ścianę oraz równoważnię o długości 6 metrów.

Ćwiczenie bojowe, które stanowią drugą konkurencję, będą polegały na zbudowaniu zgodnie z regulaminem oraz w jak najkrótszym czasie dwóch linii gaśniczych, a następnie strącenie strumieniami wody przeszkód w postaci tarcz i pachołków.

Poza samymi konkurencjami, podczas imprezy odbędzie się m.in. pokaz ratownictwa MDP w Skaryszewie, występ Orkiestry Dętej OSP w Skaryszewie oraz występy wokalistów z MGOK w Skaryszewie.

Początek imprezy w sobotę, 1 września o godzinie 10.00.

A. Towarek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy