Zatrzymano pijanych kierowców. Pomocni byli mieszkańcy

Zatrzymano pijanych kierowców. Pomocni byli mieszkańcy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W piątek, 1 grudnia w miejscowości Kiedrzyn kierująca zauważyła w lusterku, że jadący za nią renault jedzie wężykiem od prawej do lewej strony i wyjeżdża na przeciwległy pas. - Kobieta zatrzymała swoje auto, a kiedy wyszła do kierowcy renault, poczuła od niego silną woń alkoholu. Udaremniła mu dalsza jazdę i poinformowała o zajściu dyżurnego radomskiej policji. Na miejsce pojechali policjanci, sprawdzili stan trzeźwości 25-latka. Badanie alkomatem wykazało około 3 promil alkoholu w organizmie – relacjonuje Justyna Leszczyńska, rzecznik Komendy Prasowej Policji w Radomiu.

Natomiast w sobotę, 2 grudnia w miejscowości Augustów na terenie gminy Pionki mężczyzna zauważył na parkingu kierowcę, który po alkoholu wsiada do auta i odjeżdża. Zatrzymał kierującego fiatem, zabrał mu kluczyki i powiadomił stróżów prawa. Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy okazało się, że 39-letni obywatel Ukrainy miał blisko 2,5 promila alkoholu.

- Coraz częściej osoby postronne, świadome zagrożenia jakie powoduje nietrzeźwy za kierownicą reagują na to. Informują policję, a często interweniują sami. Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego – mówi Leszczyńska.

CZD/rc

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Anonim
lub

Polecamy