Wyprzedzał przeładowanym busem!

Wyprzedzał przeładowanym busem!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Policjanci z radomskiej drogówki patrolowali w czwartek 19 września okolice gminy Skaryszew. W miejscowości Modrzejowice zauważyli busa, jadącego w kierunku Radomia, który wyprzedza na linii podwójnej ciągłej. Zatrzymali pojazd do kontroli, który prowadził 48-letni obywatel Bułgarii. Jak się okazało, przewoził młode osoby na targowisko. Pojazd przystosowany jest do przewozu dziewięciu pasażerów, natomiast podczas kontroli okazało się, że jechało nim o trzy osoby więcej.

- Samo przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi zagrożenie dla wszystkich pasażerów. W razie kolizji, nie mówiąc o wypadku, mogłoby dojść do tragedii, tym bardziej jeśli kierowca popełnia wykroczenia. Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali kierującego mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Dodatkowi pasażerowie musieli wysiąść i poczekać, aż kierowca po nich wróci - informuje Justyna Leszczyńska z komendy Miejskiej policji w Radomiu.


KMP Radom, Fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/bus_1484.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96