Wracają sądy rejonowe w regionie!

Wracają sądy rejonowe w regionie!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Swoją wizytę w Radomiu minister rozpoczął od spaceru po ulicy Żeromskiego z Radosławem Witkowskim.

- Jestem bardzo zaskoczony życzliwą reakcją mieszkańców miasta podczas naszych rozmów z nimi. Wskazuje ona na chęć zmian na stanowisku prezydenta miasta – powiedział Cezary Grabarczyk. - Przyjechałem do Radomia z bardzo dobrą wiadomością. Już wkrótce zostaną przywrócone oddziały sądów rejonowych w Radomiu. Odtworzone zostaną one w dwóch turach: na początku 2015 roku Sąd Rejonowy w Zwoleniu, a od 1 lipca zaczną działać sądy w Lipsku i Szydłowcu. Bliskość oddziałów sądów jest gwarancją ochrony praw obywateli.

Minister wyjaśnił, że cofa decyzję byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, bowiem likwidacja wydziałów sądów rejonowych spotkała się z protestami.

- Z taka inicjatywą legislacyjną wystąpił prezydent Bronisław Komorowski. W sumie zostanie przywróconych 75 oddziałów sądów rejonowych w całym kraju, nie odtworzymy tylko czterech spośród wszystkich zlikwidowanych. Koszt tej całej operacji to około 400 tys. zł – przyznał minister.

- Chciałem powiedzieć, że nas popiera minister sprawiedliwości, który przywraca sądy, a nie były minister który je likwidował – powiedział Radosław Witkowski, kandydat PO na prezydenta miasta.

Minister sprawiedliwości przyznał również, że wkrótce ruszą ponownie prace przy budowie Pałacu Sprawiedliwości w Radomiu.

- Dwa tygodnie temu została podpisana umowa w tej sprawie, plac budowy został przekazany nowemu wykonawcy. Podkreślam, że jest to radomska firma, dzięki czemu będą miejsca pracy – powiedział minister sprawiedliwości.

Cezary Grabarczyk przeprosił również, że nie wszystkie inwestycje, których realizację zapowiadał jeszcze jako minister infrastruktury (np. szybka linia kolejowa Radom-Warszawa) zostały zrealizowane. Stwierdził jednak, że za te niepowodzenia nie tylko on ponosi odpowiedzialność i inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłości.

Aleksandra Jabłonka

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy