W weekend kolizje i pijani na drogach

W weekend kolizje i pijani na drogach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Wypadek miał miejsce w piątek 31 stycznia na ulicy Malczewskiego w Radomiu. 24 – letnia kierująca  mazdą, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 19-latkę.

- Kierującym przypominamy o panujących na zewnątrz trudnych warunkach drogowych. Podczas każdej jazdy pamiętajmy, że jakiekolwiek manewry związane ze zmianą prędkości i kierunku jazdy na śliskiej nawierzchni wymagają  znacznie więcej czasu. Poruszajmy się wolniej i nie przeceniajmy własnych umiejętności. Utrzymujmy bezpieczną odległość między jadącymi pojazdami i pamiętajmy, że droga hamowania przy śliskiej nawierzchni i padającym deszczu lub śniegu jest wydłużona - mówi  Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Radomscy policjanci w miniony weekend zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców, m.in. na ulicy Młodzianowskiej 40-latek prowadził seata mając blisko promil alkoholu w organizmie, na ulicy Warszawskiej 44-latek jechał oplem z 2 promilami alkoholu i sądowym zakaz prowadzenia pojazdów oraz na ulicy Czarnoleskiej 28-letni kierowca vw passata mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową.

Natomiast w sobotę wieczorem policjanci z radomskiej drogówki zauważyli na ulicy Energetyków hondę, która jechała bez włączonych świateł. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać auto do kontroli, ale jego kierowca nie zwracał uwagi ani na sygnały świetlne, ani dźwiękowe. Po krótkim pościgu pojazd został zatrzymany, a jego kierowcą okazał się 21-letni mieszkaniec okolicy. Mężczyzna był pijany, nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów, a samochód zabrał bratu bez jego wiedzy, żeby się przejechać. Badanie stanu trzeźwości wykazało ok. 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci z Pionek natomiast zatrzymali w niedzielę 46-latka, który w trudnych warunkach drogowych wybrał się na przejażdżkę rowerem, z sądowym zakazem i 3 promilami alkoholu w organizmie.

Źródło: KMP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy