W Rzeczniowie szykuje się ciekawy weekend

W Rzeczniowie szykuje się ciekawy weekend
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Na trzy dni, od piątku do niedzieli zaplanowaliśmy cały cykl wydarzeń, podkreślających tradycje i wysiłek mieszkańców gminy na przestrzeni wielu lat – mówi wójt Karol Burek.

W piątek, 22 września o godz. 12 rozpocznie się XII Rzeczniowski Rajd Rowerowy – Ty i Ja. Rowery dwa. Start sprzed budynku Zespołu szkół w Rzeczniowie, a trasa wiedzie przez Rzechów, Podkońce, Rybiczyznę, Kruki, Borcuchy, Dubrawę, Grabowiec do Rzeczniowa. O godz. 15.30 zaplanowano poczęstunek i rozstrzygnięcie konkursów. Pokaz akrobacji na rowerze zaprezentuje Krystian Herba - pięciokrotny rekordzista Guinnessa, finalista programu „Mam Talent!”. Główne uroczystości jubileuszowe zaplanowano na sobotę. O godz. 10 w kościele NPNMP w Rzeczniowie odprawiona zostanie uroczystą msza święta, podczas której poświęcony zostanie i przekazany sztandaru gminy. O godz. 11.30 w Zespole Szkół obędą się główne obchody jubileuszu 150-lecia gminy i 70-lecia Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rzeczniowie. Atrakcją uroczystości będzie koncert najpiękniejszych melodii musicalowych i operetkowych „La musica mio amore” w wykonaniu artystów Opery Narodowej. Wydarzenia towarzyszące to otwarcie wystawy plenerowej „Historia zamknięta w fotografii” i mecz piłki nożnej pomiędzy Krępianką Rzeczniów a LZS-em Zalesice.

Natomiast w niedzielę, 24 września o godz. 12.30 na boisku przy Zespole Szkół w Rzeczniowie odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy