Użytkownicy sieci T-Mobile będą mieli lepszy zasięg i szybszy internet

Użytkownicy sieci T-Mobile będą mieli lepszy zasięg i szybszy internet
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Pierwsze prace na stacjach bazowych, zlokalizowanych m.in. na terenie Białobrzegów i Szydłowca, rozpoczęły się w poniedziałek 13 maja. W kolejnym tygodniu zostaną rozpoczęte prace w klastrze obejmującym Kozienice, Pionki i Zwoleń, a tydzień później Iłżę, Lipsko i południową część Radomia. Jako ostanie w regionie, od 6 czerwca, zostaną rozpoczęte prace obejmujące swoim zasięgiem większość Radomia.

- W wyniku przeprowadzonych modernizacji funkcjonujące dotychczas rozwiązania zostaną całkowicie usunięte i zastąpione najnowocześniejszym na świecie sprzętem i najlepszą dostępną na rynku technologią. Wzrośnie też liczba stacji bazowych sieci T-Mobile na modernizowanym obszarze. W przypadku sieci 2G z dotychczasowych 78 do 114, a w przypadku sieci 3G nastąpi wzrost o ponad 100% - z 36 do 74 stacji. Dzięki temu poprawiony zostanie zasięg sieci, co szczególnie zauważalne będzie wewnątrz budynków - informuje Tomasz Kopera z T-Mobile.

- Wymiana infrastruktury wpłynie również na poprawę wydajności, a ponowna optymalizacja całej sieci przełoży się na dalszą poprawę jakości oferowanych usług oraz umożliwi w przyszłości oferowanie kompletnie nowych rozwiązań. Wyniki testów przeprowadzonych w regionach, gdzie modernizacja została już zakończona, potwierdzają te założenia. Średnia prędkość transmisji danych wzrosła tam nawet kilkukrotnie - dodaje Konrad Mróz z biura prasowego T-Mobile.

Co ważne, na potrzeby realizowanego projektu terytorium całego kraju podzielono na tzw. klastry – obszary, na których prowadzone będą prace. W celu minimalizacji niedogodności związanych z tym procesem, na tyle, na ile będzie to możliwe, prace będą prowadzone w nocy i w godzinach najmniejszego zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne na danym terenie. W czasie wymiany sprzętu, każda ze stacji należących do PTC zostanie wyłączona na maksimum trzy godziny. Po wymianie nadajnika przeprowadzona zostanie optymalizacja sieci. W tym czasie mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w korzystaniu z usług. Po zakończeniu prac na terenie klastra klientom oferowane będą usługi za pośrednictwem najnowocześniejszej i najlepszej jakościowo sieci telekomunikacyjnej.

MS/foto. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy