Tysiące zł za ogrzewanie domu jednorodzinnego

Tysiące zł za ogrzewanie domu jednorodzinnego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W tym roku po raz kolejny zdrożał opał. Mieszkańcy domków jednorodzinnych, które mają piece na węgiel i drzewo, będą musieli przygotować na sezon grzewczy nawet do 4 tys. zł.

- Najlepiej opał kupować latem, wówczas jest tańszy. Już od września ceny zdrożały o ok. 40 zł na tonie węgla. Jak na razie nie przewidujemy podwyżek, jednak jest to zależne od dystrybutorów – mówi jedna z pracownic składu opału w Radomiu.

W tym roku osoby ogrzewające dom polskim węglem kamiennym za jedną tonę zapłacą 780 zł. Za gruby węgiel kamienny zapłacą drożej, ok. 860 zł. Tańszy  jest miał:  540 - 620 zł.

- Oczywiście ogrzewanie jest zależne od temperatury na zewnątrz. W zeszłym roku na to by w moim domu (145 m kw.) było ciepło, potrzebowałem ok. 4 ton węgla i wydałem około 3 tys. 200 zł – mówi Witold z Radomia.

- Mój dom ogrzewam eco groszkiem. W zeszłym roku od listopada do kwietnia zakupiłem ok. 3 ton opału. W tym roku na ten cel muszę przeznaczyć ponad 2 tys. zł. - mówi Jerzy ze Skaryszewa. - W zeszłym roku jeszcze za jedną tonę wydałem 650 zł, w tym roku cena wzrosła co najmniej o 50 zł - dodaje.

Podobnie wygląda koszt ocieplenia domku jednorodzinnego gazem.

- Moje mieszkanie ma 120 m kw. powierzchni. Przyjmując, że sezon grzewczy trwa przez sześć miesięcy, muszę na na niego przygotować około 2 tys. 400 zł - mówi Jan, mieszkaniec Radomia. – Jednak trzeba brać po uwagę dodatkowe kwestie, takie jak ocieplenie domu, uszczelnienie okien, czy to, w jakiej temperaturze lubimy przebywać. Niektórzy płacą w sezonie grzewczym i dwa razy tyle co ja.

A jakie koszty ogrzewania mieszkania Wy ponosicie? Może znacie dobry sposób na to, by cieszyć się ciepłem i zachować pieniądze w portfelu? Czekamy na komentarze.

Nina Zaborowska/ Foto. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/wegiel.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96