Trwają szydłowieckie Zygmunty

Trwają szydłowieckie Zygmunty
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJTradycyjne szydłowieckie Zygmunty są obchodzone od 15 lat. Tradycyjnie święto rozpoczęło się od sumy odpustowej, które została odprawiona w kościele św. Zygmunta. Potem na scenie uroczyście otarto szydłowieckie Zygmunty. Tuż obok swoje kramy rozłożyli kupcy.

- Cały rynek został otoczony wystawcami- mówi burmistrz Szydłowca Artur Ludew. – Mamy plener malarski, po południu rozpoczną się koncerty. Gwiazdą wieczoru będą zespoły Zjednoczony Ursynów, Black Radio i Poparzeni Kawą Trzy. Dzisiaj jest więc bardziej muzycznie i kulturalnie. Jutro będzie bardziej patriotycznie i sportowo. Odbędą się uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Potem zorganizujemy Bieg Zygmuntów. Wieczorem wystąpią tym razem nasi lokalni wykonawcy. Zapraszamy więc jeszcze jutro do Szydłowca.

Na scenie z zaproszonymi gośćmi wspólne zdjęcie mogli zrobić dzisiejsi solenizanci. Wszyscy obecni na rynku mężczyźni o imieniu Zygmunt pozowali do wspólnego zdjęcia.

Z okazji święta do Szydłowca zjechali zagraniczni goście. – To przedstawiciele naszych miast partnerskich- wyjaśnia Artur Ludew. – Przyjechali do nas francuskiego miasta Beynes i rumuńskiej Turdy. Z Francji przyjechało aż 12 osób, to dość liczna delegacja. Są pod dużym wrażeniem naszego miasta i naszych zabytków. Są zadowoleni z pobytu.

Na szydłowieckim rynku nie mogło tego dnia zabraknąć mieszkańców Szydłowca. – Staramy się przychodzić tu co roku- wyjaśnia Pani Anna. Na co dzień nasze miasto jest ciche i spokojne, jednak na te dwa dni pojawia się wiele kramów, są występy na scenie, przyjeżdża do nas mnóstwo ludzi.

W tym roku Szydłowiec obchodzi jubileusz 590- lecia.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy