Trasa z Radomia do Orońska znacznie dłuższa

Trasa z Radomia do Orońska znacznie dłuższa
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Jadąc z Radomia nową obwodnicą Szydłowca, nie możemy bezpośrednio dojechać do Orońska. Pierwszy zjazd Szydłowiec Północ znajduje się w miejscowości Chustki, stamtąd trzeba wracać do Orońska. To spowodowało, że droga do Orońska wydłużyła się o 20 kilometrów.

Do Radomia trzeba jechać przez Kowalę, Rudę Wielką i inne wsie, albo jechać do Chustek, by dostać się na nowo wybudowaną drogę. – mówi Krystyna mieszkanka Orońska. - Problem zacznie się gdy, rozpocznie się rok szkolny i młodzież będzie musiała dojechać do szkół w mieście, zaś ich rodzice do zakładów pracy. Mamy jedynie nadzieje, że ta sytuacja nie będzie trwać w nieskończoność.

Kiedy mieszkańcy zastanawiają się jak dotrzeć do pracy i szkoły, lokalni przedsiębiorcy zaczynają liczyć straty. - W ciągu tygodnia obroty spadły o 70 proc. - mówi Grzegorz jeden z właścicieli sklepu przy starej „siódemce”. Jeżeli nie powstanie jakiś łącznik to będziemy musieli zamknąć swoje lokale. W podobnej sytuacji znaleźli się właściciele wielu sklepów w Orońsku, a także przedsiębiorcy z miejscowości Krogulcza Sucha i Krogulcza Mokra.

Skargi od mieszkańców zaczęły wpływać do urzędu gminy. - Poprosiliśmy o spotkanie z wykonawcą- mówi Roman Woźniak sekretarz gminy Orońsko. - Mamy zapewnienia, że wykonawca szuka rozwiązań. Najprawdopodobniej drogowcy wykorzystają jedna z dróg technologicznych, by w ten sposób wykonać zjazd w stronę Orońska. Poza tym, przedstawiciele wykonawcy chcą dać przedsiębiorcą specjalne przepustki, dzięki którym będą mogli korzystać z wyłączonego odcinka starej „siódemki”. To są działania tymczasowe. Docelowo ma powstać wiadukt, który ma poprawić komunikację pomiędzy Radomiem i Orońskiem. Jednak przeprawa ma powstać dopiero w lipcu przyszłego roku. Mieszkańcy naszej gminy są zaskoczeni, takim obrotem sprawy. Chociaż o otwarciu drogi mówiono już od dawna w prasie, jednak dla wielu było to zaskoczenie.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy