Tradycyjne wesele w Jedlińsku w niedzielę

Tradycyjne wesele w Jedlińsku w niedzielę
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Tym razem – dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – impreza będzie miała bardziej rozbudowaną formę niż w latach ubiegłych. OSiR przygotował bowiem „Tradycje weselne Ziemi Jedlińskiej”. - Celem przedsięwzięcia jest przywracanie i podtrzymywanie spuścizny kultury ludowej i tradycyjnej polskiej i żydowskiej oraz przybliżanie ludziom ważnych elementów tych kultur – przekonują organizatorzy.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15 od prezentacji programów artystycznych przygotowanych przez zespoły i kapele ludowe z terenu gminy Jedlińsk. Godzinę później, podobnie jak przed rokiem, zostanie odtworzone na podstawie XIX-wiecznych zapisków parafialnych jedlińskie wesele. W rekonstrukcji zagrają mieszkańcy Jedlińska.

Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć konkursów sobótkowych: poszukiwania kwiatu paproci, pojedynku panny – kawalerowie czy konkursu na najładniejszy wianek. Na godz. 18.30 zaplanowano „Wesele żydowskie” w wykonaniu artystów Teatru Żydowskiego z Warszawy.

O godz. 20.30 nastąpi rozpalenie tradycyjnego ogniska sobótkowego. Imprezę zakończy program artystyczny w wykonaniu Jacka Kawalca z zespołem.nika

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy