Tak bawiliśmy się w Borkowicach!

Tak bawiliśmy się w Borkowicach!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Podczas festynu zagrał m.in. zespół akordeonistów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Ruszkowicach, wystąpiła też grupa Rzeczpospolita Babska z Klwowa i kabaret Wzięci Przypadkiem.

Jak przyznaje Tomasz Zdral, przewodniczący Rady Gminy Borkowice, mieszkańcy okolic najbardziej lubią występy, na których można się pośmiać i poskakać czy potańczyć pod sceną. - Mam tu na myśli disco polo, która jest teraz bardzo modne; tym roku na festynie gościła Jagoda i zespół Verdis. Najmłodsi natomiast, dzięki gminnym pieniądzom, mogli za darmo bawić się na różnego rodzaju dmuchańcach, jak zamek i statek czy skorzystać z mini parku wodnego. Był też klaun, który zachęcał do różnych zabaw, nie tylko dzieci, ale i ich rodziców – wylicza przewodniczący Zdral.

Festyn rodzinny w Borkowicach

Na festynie nie zabrakło także stoisk z napojami, przekąskami, bibelotami, płytami, watą cukrową, popcornem czy balonami. Osoby, które cenią sobie pyszną kuchnię czy smaczne domowe wypieki, mogły spróbować dań przygotowanych przez Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych z gminy Borkowic. - Przygotowałyśmy chleb ze smalcem, leczo, ciasta i porkę, która jest regionalnym produktem. Wszystkie nasze wyroby cieszyły się na festynie dużą - mówią z zadowoleniem gospodynie.

Na imprezie, która jak co roku przyciągnęła tłumy, nie zabrakło straży pożarnej. Ta, prezentowała nie tylko wóz z epoki, ale także zraszała trawę, by przybyłym gościom przynieść ulgę, gdy z nieba lał się żar.

Patronem wydarzenia była Radomska Grupa Mediowa.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy