Szydłowiec zaprasza na obchody bitwy pod Barakiem

Szydłowiec zaprasza na obchody bitwy pod Barakiem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Obchody rozpoczną się na Rynku Wielkim w czwartek o godz. 18.20 od musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Po niej uczestnicy uroczystości przejdą na cmentarz parafialny, gdzie odbędzie się Apel Poległych i nastąpi złożenie wieńców pod pomnikiem „Żołnierzy Poległych w Obronie Ojczyzny 1939 – 1944”.

W piątek (8 września) obchody rozpoczną się na placu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Szydłowcu. O godzinie 10 zbiorą się tam poczty sztandarowe, które następnie przemaszerują w towarzystwie ORSG i Kompanią Reprezentacyjną Straży Granicznej do kościoła pw. św. Zygmunta, na uroczystą mszę świętą w intencji poległych.

Po mszy, o godzinie 12, w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza odbędą się uroczystości patriotyczne, w trakcie których Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej zaprezentuje swój recital. Uczestnicy mogą również liczyc na poczęstunek prawdziwą, żołnierską grochówką.

Organizatorami obchodów 78 rocznicy Bitwy pod Barakiem są: Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, a także Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy