Szlachetna Paczka. Potrzebni wolontariusze!

Szlachetna Paczka. Potrzebni wolontariusze!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

W Radomiu i regionie radomskim Szlachetna Paczka obdarowuje potrzebujących od 2010 r. W tym roku, obok działających już rejonów w Przysusze i Wierzbicy, będzie pomagać także w Wolanowie. - Cały czas czekamy na wolontariuszy. W tym momencie mamy tylko 7 osób, a potrzebujemy minimum 12 – mówi Kamila Obrzydowicz lider regionu Wolanów. Wolontariuszem może zostać każdy kto ukończył 18 lat i chce wesprzeć drugiego człowieka. Chętne osoby mogą zgłaszać się do końca września za pomocą strony internetowej: www.superw.pl.

Praca wolontariusza polega na znalezieniu potrzebujących rodzin, ustaleniu ich potrzeb, a następnie na dążeniu do ich zaspokojenia. Idea Szlachetnej Paczki opiera się na mądrej pomocy. - Mądra pomoc to taka, która da impuls, by rodzina po otrzymaniu paczki zaczęła robić coś w kierunku poprawy swojej sytuacji – wyjaśnia Monika Szczepanik wolontariuszka szlachetnej paczki. Taka pomoc, tylko w poprzednim roku, w Radomiu była skierowana do 100 rodzin. 

Osoby potrzebujące pomocy może zgłosić każdy. Wystarczy poinformować o nich wolontariusza bądź lidera. Można to zrobić także za pomocą facebookowej strony (np. Szlachetna Paczka Wolanów). – W tedy należy napisać krótką wiadomość z informacją o potrzebującej rodzinie – mówi Monika Szczepanik. Studenci także mogą zostać odbiorcami szlachetnej paczki. - Chcemy aby młodzi ludzie mogli się usamodzielnić i mieli możliwość wykształcenia– informuje wolontariuszka.

Potrzebni są także wolontariusze do regionów: Przysucha, Wierzbica i okolice oraz trzech rejonów w samym Radomiu: Radom- Glinice, Radom- Śródmieście, Radom- Północ. - Zachęcamy każdą osobę, która chociaż trochę czuje, że mogłaby komuś dać kawałeczek siebie – mówi Kamila Obrzydowicz lider regionu Wolanów.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy