Spełnili marzenia dwóch chorych dziewczynek

Spełnili marzenia dwóch chorych dziewczynek
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1011]

Przedstawiciele fundacji odwiedzili 6-letnią Klaudię z miejscowości Kowala koło Radomia, cierpiącą na przepuklinę oponowo-rdzeniową czyli rozszczep kręgosłupa. Klaudia porusza się na wózku inwalidzkim. Dziewczynka marzyła o książeczkach, zeszytach edukacyjnych i grach planszowych. Oprócz tego otrzymała także dziecięcy tablet. Bardzo ucieszyła się ze wszystkich prezentów.

Tego samego dnia rzeczywistością stało się marzenie 6-letniej Darii z Radomia, również zmagającej się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Dziewczynka porusza się o własnych siłach dzięki ciężkiej i intensywnej rehabilitacji. Przeszła też kilka zabiegów, dzięki którym chodzi.

Daria marzyła o posiadaniu laptopa - pobyty na turnusach rehabilitacyjnych i podróże bardzo ją nudzą i chciała mieć możliwość grania i nauki na laptopie.

- Cała rodzina była ogromnie wzruszona, gdyż rodzice, przeznaczając wszystkie dostępne fundusze na rehabilitację Darii, nie mogą sobie pozwolić na wiele rzeczy, nie mówiąc o laptopie. Podróżując po Polsce, wolontariusze dzielą się z podopiecznymi fundacji swoimi doświadczeniami.  Taka wizyta często przywraca siłę do walki z chorobą, nadzieję i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci z Polski poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdym tunelu tli się światło nadziei - mówi Adrianna Wróbel z fundacji.

Fundacja Dziecięca Fantazja, jest Organizacją Pożytku Publicznego założoną w 2003 roku. Jej misją jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Fundacja z siedzibą w Warszawie, w ciągu 10 letniej działalności, spełniła ponad 3000 dziecięcych marzeń. Działa na terenie całego kraju.

Fundację Dziecięca Fantazja można wesprzeć poprzez:

- przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego nr KRS0000168783

- wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.

nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,

- wysłanie SMS pod numer 7272 o treści MARZENIE (koszt 2,46 zł brutto)

- „zaadoptowanie” konkretnego marzenia chorego dziecka z wybranego regionu,

- uczestnictwo w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,

- polubienie fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia

za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji

www.f-df.pl oraz listownie.

Źródło: Fundacja Dziecięca Fantazja

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy