Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dziecom

Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dziecom
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Symbolem akcji już od lat jest świeca, którą potem można postawić na wigilijnym stole. Za pieniądze zebrane z ich sprzedaży będzie można pomóc dzieciom, które pochodzą z ubogich rodzin albo znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki naszej hojności najmłodsi wyjadą na zimowiska czy będą mogły spotykać się w świetlicach środowiskowych. W zeszłym roku dzięki funduszom ze sprzedaży świec udało się pomóc 2,5 tysiącom dzieci.

- W tym roku planujemy rozprowadzić około 80 tysięcy świec. Będziemy to robić poprzez parafie naszej diecezji - zapowiada dyrektor radomskiej Caritas Grzegorz Wójcik. - W tym roku hasło akcji to "Dziecko sercem rodziny". Każdy kupujący świece wesprze programy profilaktyczne i socjoterapeutyczne, ale też chcemy przy okazji zwrócić uwagę na coraz bardziej powszechny problem braku czasu rodziców dla dzieci.

Świece (w cenie 5 i 12 zł, w zależności od wielkości) można kupić w każdej parafii w diecezji radomskiej, ale też w księgarni Mariackiej oraz w sklepach z dewocjonaliami.

Do wspierania akcji zachęcają także proboszcz radomskiej parafii prawosławnej ks. Tomasz Rubczewski i proboszcz parafii ewangelickiej ks. Wojciech Rudkowski.

- Jest to już czternasta wspólna ekumeniczna akcja, a skorzystają na niej dzieci rożnych wyznań - przekonuje o.Tomasz Rubczewski. - W naszym przypadku cześć pieniędzy zasili działalność charytatywną poszczególnych parafii na terenie całej Polski, część zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom, m.in. organizację zajęć pozalekcyjnych.

Akcję można również wesprzeć, wysyłając SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)  lub przez wpłatę na konto Caritas. Szczegóły na stronie www.wigilijnedzielocaritas.com

WW, RED, fot.archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy