Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Dystrybucja ruszyła w pierwszą niedzielę adwentu – od 1 grudnia w parafiach rozprowadzane są świece wigilijne, a pieniądze z ich sprzedaży trafią na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach oraz na pomoc edukacyjną i letni wypoczynek podopiecznych trzech kościołów. Caritas w całej Polsce rozprowadzi ok. 3 mln świec, Diakonia – ok.13 tysięcy,  Eleos  – ok. 12 tysięcy.

- W tym roku na terenie diecezji radomskiej - przez parafialne zespoły i szkolne koła Caritas, parafie, sklepy z dewocjonaliami – zamierzamy dystrybuować ok. 75 tysięcy świec – mówi dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Grzegorz Wójcik. – Już dziękuję wszystkim, którzy te świece kupują. Stoją one potem na wigilijnych stołach – jako symbol, że nie jesteśmy obojętni na drugiego człowieka.

W zeszłym roku radomska Caritas zyskała ze sprzedaży świec 120 tys., zł. Pieniądze te przeznaczono na letni wypoczynek dla tysiąca dzieci, sfinansowano też część z tysiąca wyprawek szkolnych, dofinansowano koszty leczenia dla 37 maluchów.

Na inaugurację Dzieła w Radomiu, ks. Grzegorz Wójcik, proboszcz parafii prawosławnej ks. Tomasz Rubczewski i proboszcz parafii ewangelickiej ks. Wojciech Rudkowski symbolicznie wręczyli świece Mikołajowi, podopiecznemu świetlicy socjoterapeutycznej Caritas. Mikołaj w świetlicy ma zajęcia z j. angielskiego, plastyki, odrabia tu lekcje.

- W Polsce nie mamy oczywiście takiego wkładu w akcję jak Caritas, ale najważniejsze, że udaje nam się dofinansować świetlice i wypoczynek dla dzieci. Cenne jest to, że już po raz kolejny, prowadzimy tę kampanię wspólnie – stwierdził ks. Wojciech Rudkowski.

Akcję można również wesprzeć, wysyłając SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)  lub przez wpłatę na konto Caritas. Szczegóły na stronie www.wigilijnedzielocaritas.com/  Informacje o 20 latach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom znajdą się również na stronie www.facebook.com/akcjecaritas.

RED

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy