Radomscy policjanci uderzyli w narkobiznes (VIDEO)

Radomscy policjanci uderzyli w narkobiznes (VIDEO)
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJKilka dni temu na drodze krajowej nr 7 w Orońsku policjanci zatrzymali auto, którym poruszał się mieszkaniec Radomia. Jeszcze tego samego dnia w Kielcach przy ul. Paderewskiego po pościgu został zatrzymany kolejny mężczyzna, który usiłował przejechać autem policjantów, chcących go ująć. W czasie działań w centrum Kielc mazowieccy policjanci ujawnili plantację konopi indyjskich. Zabezpieczyli 92 krzaki, z których można wytworzyć narkotyki o wartości przekraczającej 700 tys. zł. Obu mężczyznom przedstawiono m.in. zarzuty uprawy konopi oraz wprowadzania do obrotu środków odurzających. Dodatkowo jeden z nich będzie musiał się także tłumaczyć z czynnej napaści na policjantów. Sąd Rejonowy w Radomiu aresztował mężczyzn na trzy miesiące. W tej sprawie policjanci z KWP zatrzymali pod koniec stycznia kolejne dwie osoby, którym również przedstawiono zarzuty uprawy konopi indyjskich. Jedna z nich została tymczasowo aresztowana, a wobec drugiej zastosowano dozór oraz zakaz opuszczania kraju. W tej sprawie funkcjonariuszy z KWP wspierają prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Radomskim policjantom w ostatnim czasie udało się też rozbić inną grupę zajmująca się handlem narkotykami. Od pewnego czasu policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu wraz z Prokuraturą Rejonową w Żyrardowie prowadzili śledztwo dotyczące wprowadzenia do obrotu znacznej ilości marihuany, haszyszu i amfetaminy na terenie Żyrardowa. Wspólne działania mundurowych oraz prokuratorów przyniosły oczekiwany rezultat w ostatnich dniach stycznia. Wtedy to doszło do przeszukań na terenie miasta. Policjanci zatrzymali do sprawy 6 osób (18-38 lat), w tym mężczyznę  poszukiwanego nakazem doprowadzenia do zakładu karnego i poszukiwanego za kradzież z włamaniem na terenie Skierniewic. Zatrzymanym przedstawiono łącznie 17 zarzutów dotyczących wprowadzania do obrotu narkotyków ich udzielania innym osobom oraz posiadania zakazanych substancji. W minionym tygodniu wobec jednego z zatrzymanych Sąd Rejonowy w Żyrardowie zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy. 20-latkowi przedstawiono zarzut wprowadzenia do obrotu ponad 11 kg narkotyków, w tym marihuany, haszyszu oraz amfetaminy.

Obie sprawy są rozwojowe i policjanci oraz prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/RJ

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy