PRZYSUCHA. Dwóch zatrzymanych i narkotyki za 100 tys zł

PRZYSUCHA. Dwóch zatrzymanych i narkotyki za 100 tys zł
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego przysuskiej komendy rozpracowując środowisko osób zajmujących się przestępczością narkotykową ustalili, że w jednym z budynków na terenie województwa świętokrzyskiego znajduję się nielegalna plantacja konopi indyjskich.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Kryminalni po wejściu pod ustalony adres zobaczyli profesjonalną plantację konopi indyjskich. Właścicielami byli dwaj młodzi mężczyźni, mieszkańcy powiatu przysuskiego. Rośliny rosły w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, do którego podłączony był specjalistyczny sprzęt. Policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg suszu konopi indyjskich, rośliny oraz 109 donic z pozostałościami łodyg po krzewach. Mundurowi zabezpieczyli również sprzęt i urządzenia, które miały wspomagać rośliny we wzroście i rozwoju.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych roślin i narkotyków szacowana jest na blisko 100 tys. złotych.

Właściciele nielegalnej uprawy zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty uprawy i wytwarzania znaczniej ilości środków odurzających.

Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi dowodami przychylił się do wniosku mundurowych i prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na najbliższe trzy miesiące. Teraz 26-latkom grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy