Próbowała przekupić policjantów, bo miała nielegalne papierosy

Próbowała przekupić policjantów, bo miała nielegalne papierosy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Białobrzescy kryminalni zatrzymali 62-letnią kobietę, w której mieszkaniu znaleźli 38 kilogramów krajanki tytoniowej, maszynki do robienia papierosów oraz 1,3 tys. sztuk gilz. Podczas przeszukiwania kobieta próbowała przekupić policjantów, chcąc w ten sposób uniknąć kontroli pozostałych pomieszczeń, w których miała ukryte wyroby tytoniowe. W zamian za odstąpienie od dalszych czynności 62-latka chciała dać funkcjonariuszom 1 tys. zł.

Jak informuje Edward Banach, oficer prasowy KPP w Białobrzegach, próba przekupienia funkcjonariuszy nie powiodła się. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do komendy. Za swoje czyny usłyszała już zarzuty. To nie pierwsze tego typu przewinienie zatrzymanej.

Straty na jakie został narażony Skarb Państwa w wyniku nieopłaconego podatku akcyzowego to prawie 44 tys. złotych. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do dwóch lat i wysoką karę grzywny. Za próbę przekupienia policjantów kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

czd/mn KPP Białobrzegi

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy