Posłowi PSL z Grójca grozi uchylenie immunitetu

Posłowi PSL z Grójca grozi uchylenie immunitetu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Poseł regionu radomskiego z ramienia PSL Mirosław Maliszewski może stracić immunitet. Radomska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy rozliczaniu dotacji unijnych.

- Na początku października Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód złożyła wniosek o uchylenie immunitetu posłowi PSL Mirosławowi Maliszewskiemu, co ma umożliwić postawienia mu zarzutów. Zarzuty nie mogą być ujawnione, bowiem nie wiadomo, jak dalej rozwinie się ta sprawa - mówi Małgorzata Chrabąszcz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu. - Wniosek trafi do prokuratora generalnego, a potem na biurko Marszałka Sejmu, który zdecyduje, czy immunitet uchylić czy też nie - dodaje.

Polska Agencja Prasowa donosi, że sprawa może dotyczyć dotacji unijnych dla rolników. Podobno parlamentarzysta składał wniosek o dopłaty unijne za pośrednictwem mazowieckiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Grójcu w 2010 r. Później Miało się okazać, że gospodarstwo, na które Maliszewski chciał wziąć pieniądze z funduszy UE, jest zapisane nie na niego, lecz na jego żonę. Sęk w tym, że kobieta również złożyła wniosek o dotację. Ponoć kiedy poseł się o tym dowiedział, wycofał swój wniosek i w ARiMR został tylko wniosek żony.

Do sprawy będziemy wracać.

Karolina Sierka

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/222.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96