Policjanci i księża wręczali odblaski

Policjanci i księża wręczali odblaski
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W ramach akcji "Chroń życie - załóż odblask”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów radomscy policjanci, za pośrednictwem proboszczów parafii, namawiali do noszenia odblasków, które mogą uratować życie. Do kościołów trafiły opaski odblaskowe i zawieszki, które m.in. rozdawali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.  Natomiast księża tłumaczyli wiernym, dlaczego warto nosić takie elementy.

Kampania kierowana jest głównie do osób starszych i mieszkańców małych miejscowości. Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, aby dla własnego dobra, korzystając z drogi po zmierzchu, mieli na sobie widoczne dla innych uczestników ruchu elementy odblaskowe. Prawidłowo noszone odblaski powinny być zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków i umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych.

Pieszy jest tzw. niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego ponieważ w trakcie "zderzenia" z pojazdem nie chroni go nic. To grupa najbardziej narażona na udział i tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Dzięki noszeniu elementów odblaskowych można uniknąć tragedii i uratować życie.

źródło: KMP Radom/ red.A.P.

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy