Podtopienia w Radomiu i powiecie

Podtopienia w Radomiu i powiecie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Wszystko zaczęło się od około godziny 4 rano, wówczas mieliśmy najwięcej zgłoszeń. Koło południa, kiedy pogoda zaczęła się poprawiać, trochę się uspokoiło, ale wyjazdy cały czas mamy. Sytuacja jest ciężka, ale opanowana. Cały nasz sprzęt, głównie pompy jest w użyciu. Nie przewidujemy, abyśmy musieli korzystać z pomocy kolegów z okolicznych jednostek - informuje Paweł Pora, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

- Jeździmy praktycznie po całym powiecie, mamy bardzo wiele zgłoszeń o podtopieniach. Tego typu zdarzenia mają miejsce w jedlińsku, Goździe, Skaryszewie, Iłży, Kowali, Jedlni Letnisko, a także w Radomiu - informuje dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

We wtorek po południu wylał staw Malczewski. Woda zalała posesje przy ul. Witkacego, Źródłowej, Majątkowej.  Trudna sytuacja jest też na osiedlu Idalin. Podtopione zostały ulice Malenicka, Jagodowa.  - Na ulicy Malenickiej jest zalana ulica, woda wdziera się na posesje. Na miejsce została wezwana koparka, aby przekopać rów, co ułatwi odprowadzenie wody w tym miejscu - wyjaśnia Paweł Pora.


Czekamy na informacje i zdjęcia od Was!
Piszcie na adres: redakcja@cozadzien.pl
i dzwońcie 48 312 13 44
 

A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy