Podtopienia na budowie obwodnicy zachodniej

Podtopienia na budowie obwodnicy zachodniej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Do podtopienia budowanej drogi doszło w miejscowości Gutów w gm. Jedlińsk i Gózdek w gminie Zakrzew na długości 600 m. - Woda jest na budowie. Nie ma możliwości, by w tym miejscu prowadzić jakiekolwiek prace – mówi Robert Dobosz, koordynator ds. komunikacji społecznej na budowie obwodnicy. - W tej chwili pompujemy wodę z tamtego terenu. Czekamy też, aż Radomka wróci już do swojego koryta i zabierze ze sobą wodę. Pogoda nam nie sprzyja, bo cały czas pada. Dodatkowo spływa woda z zalewu w Domaniowie, co sprawie, że tej wody jest dużo.

Problemy drogowców  prawdopodobnie przełożą się na terminy prowadzonych prac. - Jeżeli pogoda się nie zmieni będziemy musieli je wydłużyć - tłumaczy Dobosz. - W tamtym roku wykonaliśmy więcej niż planowaliśmy, dlatego teraz nie martwimy się o terminy. Obecnie prowadzimy prace na mostach, gdzie nie ma wody. Sądzimy, że uda nam się wrócić na plac budowy na początku czerwca, kiedy woda opadnie.

W wyniku ulewy, która przeszła kilka dni temu nad Radomiem i regionem, zalane zostały także okoliczne pola uprawne.  Trwa usuwanie skutków podtopień.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy