Po drogach powiatu jeżdżą niesprawne ciężarówki!

Po drogach powiatu jeżdżą niesprawne ciężarówki!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W środę (9 października) na drogach powiatu radomskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przeprowadzili działania TRUCK. Funkcjonariusze zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów, m.in. na sprawność podstawowych urządzeń i układów mających wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w tym układów hamulcowych, kierowniczych, ich oświetlenie i oznakowanie oraz sposób zabezpieczenia przewożonego ładunku. Na 56 skontrolowanych ciężarówek, aż w 20 przypadkach policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny ze względu na zły stan techniczny pojazdów!

- Sprawdzana była też trzeźwość kierowców, posiadane przez nich uprawnienia do prowadzenia określonych rodzajów pojazdów i dokumenty przewozowe. Funkcjonariusze skontrolowali czas pracy kierowców, do czego był wykorzystany program komputerowy – TACHOSPEED. Program ten automatycznie odczytuje czas jazdy, odpoczynków i przerwy kierowców - tłumaczy Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Kilku kierowców otrzymało mandaty karne za przekroczenie prędkości. Ujawnione przez policjantów nieprawidłowości dotyczyły także czasu pracy kierowców, nieprawidłowego zabezpieczenia przewożonego ładunku oraz przeładowania pojazdu.


MS/foto. KMP w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/policja/kontrola_ciezarowek.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96