Piją i jeżdżą, nawet z 4 promilami

Piją i jeżdżą, nawet z 4 promilami
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W poniedziałek 21 października w godz. 4.30 - 8:00 policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu przeprowadzili kontrole przy drodze K-79 w Sycynie. W ramach akcji "Trzeźwy Poranek - Bezpieczny Poniedziałek" sprawdzali przede wszystkim stan trzeźwości kierujących. Okazało się, że wśród skontrolowanych trzech usiadło za kierownicę po alkoholu.
- Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę i zatrzymali każdemu prawo jazdy. Sprawy tych osób zostaną skierowane do sądu. Takie kontrole będą często ponawiane - informuje
Alicja Śledziona z Komendy Wojewódzkiej Policji z s. w Radomiu.
Tymczasem radomscy policjanci zatrzymali 31-letnią kobietę, która prowadziła pojazd, mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie!
Policjanci z Komisariatu II w nocy z piątku na sobotę patrolowali teren miasta, gdy na ulicy Wiejskiej zauważyli opla corsa, który porusza się bez włączonych świateł. Zatrzymali auto do kontroli, a za jego kierownicą siedziała 31-letnia kobieta.  Kierująca oplem była tak pijana, że miała problemy z opuszczeniem auta. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości i okazało się, że kobieta kierowała samochodem mając w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Za jazdę „po pijaku” straciła już prawo jazdy, a teraz odpowie przed sądem. Kobiecie za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - informuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Policja przypomina, że każda nawet niewielka ilość wypitego alkoholu, bardzo negatywnie wpływa na jakość kierowania pojazdem, co bezpośrednio przekłada się na czas reakcji kierowcy, styl jazdy i sposób zachowania się na drodze. To wszystko przyczynia się do zwiększenia ilości poważnych wypadków drogowych.


Źródło: KMP i KWP Radom, Fot. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/kontrole.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96