Nowe porządki w powiecie radomskim

Nowe porządki w powiecie radomskim
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu złożył Zbigniew Dziubasik. Na jego miejsce radni w głosowaniu tajnym wybrali Tadeusza Nowickiego. Z kolei z członkostwa w zarządzie powiatu zrezygnował Jan Siek. Radny Edward Krok oraz wicestarosta Krzysztof Górak uzupełnili skład zarządu.

Do wielu zmian doszło również w komisjach stałych Rady Powiatu. Na fotelu przewodniczącego Komisji Administracji, Porządku Publicznego, Bezpieczeństwa, Ochrony Ludności zasiadł Zdzisław Dulias. Komisję Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu objął Henryk Rybak, a Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej przewodził będzie Zdzisław Mroczkowski.

Radna Ewa Markowska - Bzducha pokieruje Komisją Budżetu i Finansów, natomiast radny Robert Dobosz nadal będzie zarządzał pracami Komisji Rozwoju Powiatu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Nie zmienił się także przewodniczący Komisji Rewizyjnej Leszek Margas.

Tak poważne zmiany w Radzie Powiatu i zarządzie na kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi to efekt zerwania dotychczasowej koalicji pomiędzy PSL a PiS. Jak zdaniem obu stron będzie wyglądała praca w radzie?

- Teraz obowiązuje zasada, że kto ma większość, ten ma rację. Złożyłem propozycję, aby osoby zasiadające dotychczas w komisjach, nadal w nich pracowały. Nie została jednak przyjęta. Nowa koalicja PSL ze Wspólnotą Samorządową chce mieć wszędzie większość. Pokazuje to, jak będą traktowane pomysły i zdanie innych radnych. Obawiam się, że do wyborów będziemy mieli do czynienia z akcjami PR-owskimi PSL i grupy, która dołączyła do starosty. Polskie Stronnictwo Ludowe ma pieniądze i z pewnością podczas wielu imprez będzie się promowało - powiedział Waldemar Trelka, były wicestarosta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

- Dziwi mnie zachowanie pana Trelki. Współtworzył on komisje stałe Rady Powiatu i zabiegał o to, aby ówczesna koalicja miała tam większość. Uważam, że zmiany nie odbiją się na mieszkańcach. PSL to nadal główna siła powiatu, która decyduje o najważniejszych kwestiach. Do zarządu zostali włączeni doświadczeni samorządowcy, którzy mają umiejętności i wiedzę. Co do promocji PSL do wyborów to właśnie koalicjant stosował akcje PR. PSL nie zmieni swojego sposobu rządzenia i uprawiania polityki. My w porównaniu do innych stawiamy na merytoryczne podejmowanie decyzji na rzecz powiatu - oświadczył starosta Mirosław Ślifirczyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Mariusz Skopek/foto MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy