Napad na transport telefonów - siedem osób zatrzymanych

Napad na transport telefonów - siedem osób zatrzymanych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1401]

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu prowadzą śledztwo w sprawie napadu rabunkowego, do którego doszło 24 listopada tego roku w miejscowości Barak (gm. Szydłowiec).

W takcie napadu sprawcy prawdopodobnie narodowości wschodnioeuropejskiej skradli 1000 sztuk telefonów marki Iphone 5S i 980 sztuk telefonów marki Samsung note3. W związku z tą sprawą zatrzymano siedem  osób. Część telefonów odzyskano.

Jak wcześniej informowaliśmy sprawę tę prowadzi również biuro Krzysztofa Rutkowskiego, które zaoferowało 100 tys. zł nagrody za pomoc w śledztwie  - czytaj więcej TUTAJ.

Numery IMEI skradzionych telefonów dostępne są między innymi na stronie internetowej KWP zs. w Radomiu. Do chwili obecnej zatrzymano pięć osób, które usiłowały zakupić część skradzionych telefonów. Ponadto we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymano kolejne dwie osoby narodowości ukraińskiej, przy których zabezpieczono kilkaset telefonów z usuniętymi numerami IMEI, które mogą pochodzić z napadu.

Skradzione telefony komórkowe w chwili obecnej nie przedstawiają praktycznie żadnej wartości dla potencjalnych sprawców bowiem posiadają one stosowne zabezpieczenia i są do wykrycia przez każdą sieć komórkową. Przypominamy, iż zwrot skradzionych telefonów stanowi przesłankę do nadzwyczajnego złagodzeni kary zgodnie z treścią art. 60§2 kk zarówno dla sprawców napadu jak i nabywców skradzionych telefonów.

Źródło: KWP zs. Radomiu/ A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy