Miał ponad 5 promili i prowadził samochód

Miał ponad 5 promili i prowadził samochód
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W poniedziałek (9 czerwca) po południu policjanci z Iłży otrzymali sygnały od mieszkańców o nietrzeźwych kierujących. Podejrzewali, że osoby te mogą prowadzić pod wpływem alkoholu i tym samym stwarzać zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci  pojechali by to sprawdzić. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali w Wójtowskim Młynie. 56-letni mieszkaniec gminy Iłża kierował zaprzęgiem konnym mając 1,5 promila alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia zaprzęgów konnych. Kolejnego zatrzymali chwilę po tym w Chwałowicach. 38-letni kierowca volkswagena passata miał ponad 5 promili alkoholu w organizmie.

Natomiast policjanci z komisariatu III zatrzymali do kontroli na ulicy Krasickiego w Radomiu seata. Podczas rozmowy wyczuli od 46-letniego kierowcy alkohol. Sprawdzili jego stan trzeźwości i badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

- Dziękujemy za sygnały od mieszkańców. Dążenie do eliminowania z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu powinno być wspólnym celem policji i innych uczestników ruchu drogowego, ponieważ znacznie przyczynia się to do poprawy bezpieczeństwa nas wszystkich. Zatrzymani wczoraj kierowcy odpowiedzą za prowadzenie pod wpływem alkoholu - mówi Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.


Źródło: KMP radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy