Mandaty dla kierowców TIR-ów!

Mandaty dla kierowców TIR-ów!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Policjanci z radomskiej drogówki przeprowadzili działania "TRUCK" na drogach powiatu radomskiego. Szczególną uwagę w tym dniu zwracali na pojazdy ciężarowe.

- Kierowcy tych pojazdów, podobnie jak ich właściciele, często niestety stawiają wyżej zysk niż życie i zdrowie ludzkie. Zdarza się m.in. nieprzestrzeganie godzin pracy przez kierowców samochodów ciężarowych i wynikające z tego powodu ich stany zmęczenia oraz zasypianie za kierownicą. Tym negatywnym zjawiskom na drogach przeciwdziałają policyjne patrole, które systematycznie przeprowadzają akcje i działania dyscyplinujące kierowców. Ci, którzy łamią przepisy drogowe są zatrzymywani i rozliczani - mówi Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Policjanci sprawdzali w czwartek m.in. stan techniczny pojazdów oraz czas pracy i postoju kierowców. Kontrolowane były również ładunki przewożone przez te pojazdy oraz sposób ich zabezpieczenia. Sprawdzano trzeźwość kierowców, a także posiadane przez nich uprawnienia do prowadzenia określonych rodzajów pojazdów.

Źródło: KMP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy