Likwidują sześć posterunków policji w regionie!

Likwidują sześć posterunków policji w regionie!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Od 15 grudnia znikną Posterunki Policji w Jastrzębi, Kowali, Przytyku, Wolanowie, Jedlni Letnisko i Goździe. Zamiast tego powstaną komisariaty w Zakrzewie i Jedlińsku.

- Zmiany wymuszone są zmieniającym się sposobem funkcjonowania policji. Coraz więcej ludzi korzysta z telefonów, dlatego dwa całodobowe komisariaty w Zakrzewie i w Jedlińsku bardziej usprawnią prace funkcjonariuszy- mówi January Majewski z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. - Posterunki policji i tak funkcjonowały w określonych godzinach, a komisariaty będą całodobowe. Funkcjonariusze będą w nich dyżurowali prze 24 godziny. Pomimo tych zmian nikt z dotychczasowych pracowników nie straci posady – dodaje January Majewski.

Czy te zmiany nie przedłużą czasu dojazdu policjantów na miejsca zdarzeń?

- Policjanci z danych komisariatów będą delegowali do zdarzeń w danym rejonie. Dotychczas poza godzinami pracy likwidowanych posterunków do zdarzeń w ich rejonach delegowani byli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu – wyjaśnia January Majewski z KWP.

Co stanie się z policyjnym sprzętem z likwidowanych jednostek? - Wszystko zostanie do dyspozycji nowych komisariatów – mówi January Majewski.

Jak czytamy na Portalu Samorządowym Mazowsza, do połowy grudnia restrukturyzacja obejmie 9 z 28 komend powiatowych: w Ciechanowie, Radomiu, Garwolinie, Wyszkowie, Ostrołęce, Mławie, Przysusze, Kozienicach i Żyrardowie. W sumie zostanie zlikwidowanych 30 posterunków na terenie dziewięciu powiatów województwa. W ich miejsce powstanie pięć komisariatów. Zmiany w kolejnych powiatach planowane są na początku 2013 roku.

Aleksandra Jabłonka (a.jablonka@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy